Menu

Nowe posiłki w diecie dziecka karmionego piersią

Według jakiego schematu wprowadzałyście nowe posiłki do diety dziecka, które jest wyłącznie karmione piersią? Co najpierw? Jabłko? Marchewka? Gluten? Co opracowanie to inne. I w jakim wieku? Będę wdzięczna za odpowiedzi, bo czytałam mnóstwo opracowań i w każdym co innego, w związku z czym mam mętlik w głowie.

Marlena
 619  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie karmienie

Odpowiedzi

halina21
witaj :) ja obojga moich dzieci karmiłam piersią i po skończonym 4 mies. zaczęłam podawać jabłuszko a potem marchewkę ,ziemniaczka,pietruszkę ,seler,w piąty mies.dosypywałam kaszkę glutenową do zupek po łyżeczce na porcję i u nas się sprawdziło choć synkowi na początku dodawałam trochę mojego mleczka do zupek teraz wszystko jedzą ze smakiem :) wprowadzałam w takim czasie bo moje smyki chciały już coś więcej i lekarka nam tak poleciła bo czasem dzieci potem trudno namówić do nowości ale każde dziecko inne jest powodzenia ;)
kreskah
ja się nie spieszyłam z rozszerzaniem diety. do 5 miesiąca obie córki były na samej piersi, później zaczęły zupki jedno- dwu-składnikowe (marchewka, ziemniaczek z dynią) stopniowo, żeby sprawdzić czy nie mają alergii. lepiej zacząć od warzyw, bo owoce są slodkie i jak dziecko posmakuje najpierw słodkich rzeczy, może odmówić zupek.
jeśli robisz ekspozycję na gluten, to trzeba zacząć przed 6 miesiącem- ja zaczęłam tak ze 2 tygodnie po wprowadzeniu zupek ( i ok 2 tygodnie przed skończeniem 0,5 roku). pół łyżeczki kaszki manny w niewielkiej ilości wody i to dodawałam do słoiczka z zupką. po ok miesiącu podawania zupek warzywnych zaczęłam dawać te z mięskiem, do tego owocki.
po 2 miesiącach od podania zwiększa się ilość glutenu do całej łyżeczki.
starsza córka kaszek nie akceptowała, więc nie jadła, młodsza jakoś po skończeniu 7 miesięcy, przed 8 miesiącem zaczęła do tego jeść kaszki na mleku na śniadanie
Agata2728
a ja nie patrzyłam na zadne schematy, jest na piersi ale od 4 podaje zupki gerber czy bobowita rosołek swój już od 5 mies. teraz wprowadziłam po troszku chlebka z masłem roślinnym. Wszystko je-nic jej nie jest:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.