Menu

Nowoczesna mama jest...

... kreatywna, przedsiębiorcza, zaradna? Pobawmy się dzisiaj w grę słowną i spróbujmy określić, jaka tak naprawdę jest nowoczesna mama. Dopisz jako odpowiedź przynajmniej jeden przymiotnik i pomóż nam stworzyć psychologiczny portret nowoczesnej mamy :-)

NetMamaTeam Team
 626  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli mama nowoczesna

Odpowiedzi

jagoda30
bankomatem,psychologiem,pielęgniarką,kucharką,sprzątaczką,ekonomem,ramieniem do wypłakania,szoferem...
andziabuziak
koleżanką.

encyklopedią --"mamo a dla czego" ....
MaLaCzarna
zorganizowana
katarynka3311
Cierpliwa, ale też mająca czas dla siebie- dla równowagi psychicznej.
alinagj1o2
kochająca ,pacząca w przyszłość ,
LaMandragora
Asertywna przede wszystkim. Samodzielnosc samodzielnoscia, zorganizowanie zorganizowaniem, ale wie, kiedy zajac sie takze soba i wie, ze nie wszystko musi dzwigac sama.
Utarlo sie, ze kobieta powinna to czy tamto. Kobieta to przede wszystkim czlowiek i musi dbac takze o sama siebie. Samodzielnosc, zorganizowanie w naszych czasach sprawila, ze nahodowalo sie multum panow, ktorzy nie pomagaja swoim paniom, bo po co, skoro takie samodzielnie? Rodziny zyja w malych gromadkach i nie ma takiego wspierania sie wzajemnie, jak kiedys, bo wolnoc tomku w swoim domku.
Nowoczesnoscia wiec moim zdaniem nie jest juz zgrywanie bohaterki za wszelka cene a odnalezienie sie w roli kobiety, matki, zony, kochanki... na wszystkich poziomach na raz.

Super woman wie, gdzie ma robic wszystko sama a gdzie moze zaangazowac bliskie osoby... ;)
sque
niezastąpiona
clyde22
Wszechstronna...
Wydaje mi się, że kiedyś był większy podział, że chłopy do roboty, a kobiety - dom i dzieci...
Teraz tego chyba mniej, co nie znaczy, że nie ma. Jest jeszcze tego towaru, że facet pod sklepem z browarem, a kobieta z 2-3ójką dzieci sama ze wszystkim... Każdy musi mieć jakieś odsapnięcie od domu i dzieci, by zebrać siły i dystans złapać...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.