Menu

Nóż u ucznia w szkole

Jestem ciekawa bardzo Waszej opinii moje drogie Mamy. Dziś u mojej córci w szkole miała miejsce bardzo nieprzyjemna sytuacja.
Jeden z uczniów miał przy sobie nóż i groził nim w czasie przerwy innemu w toalecie, na szczęście nauczyciele szybko zareagowali i nie doszło do tragedii. Dyrekcja zawiadomiła policje i chłopak został zatrzymany, ojciec miał go odebrać z komisariatu. Niestety tatuś na informacje co się stalo, zareagował " co on znów głupiego robił".
Do czego zmierzam. Moja córka dojeżdża a nim do szkoły tak jak inne dzieci i nie ukrywam, że jestem pełna obaw co może się jeszcze wydarzyć...Z tego co udało mi się dziś ustalić nigdy nie zaczepiał mojej córki ( zna nas i chyba się boi, że mąż by mu sprawił za to lanie, taka prawda ), ale spora grupa dzieci boi się go, i boi się mówić o tym, że im ubliża, grozi itd.
Co byście zrobiły na moim miejscu? Nie ukrywam, że gotuje się we mnie.
Jutro jest zebranie rodziców, czy uważacie, że inni rodzice powinni się w to wtrącić, zareagować, czy też pozostać bierni?

Danusia79
 851  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

KlaudynaK
Normalne, że powinni zareagować. Nie można tego zostawić od tak sobie. Ja bym poruszyła temat na zebraniu i to na pewno. Teraz grozi, nożem - to już sporo, a co mu potem przyjdzie do głowy?
rozowa82
Ta sytuacja powinna byc poruszona.
Rodzice chłopca powinni Was jako rodziców zapewnić ze zrobia wszystko zeby to sie nie powtórzyło!!!!
Rodzice dziecki którum ten "gnojek mały" gorził powinni sie wypowiedzieć, rodzice tego chłopca powinni usłyszeć gorzką prawde, niestety nie jest to miłe, choć obawiam sie ze poprostu sie na zebraniu nie zjawią(zla)
agaorto
Oczywiście, że powinni zareagować!!!!!!!!!!!!
Danusia79
No właśnie ja uważam podobnie, że trzeba coś z tym zrobić, i zamierzam jutro zapytać dyrektorki szkoły w jaki sposób zamierza zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom w tej sytuacji, niestety gorsza sprawa jest z rodzicami smarkacza, bo są po rozwodzie i uważają że to usprawiedliwia zachowanie ich syna, z czym się nie zgadzam, to nie jest wytlumaczenie,uwazam, ze chlopak powinien dostac kuratora, bo niestety to nie jest jego pierwszy wybryk, choc pierwszy na taka skale ze tak powiem. Po prostu boje sie o swoje dziecko i nie zamierzam siedziec cicho, choc wiem, ze wiekszosc rodziców będzie :(
Iwona1977
reakcja powinna byc, a kuratora napewno dostanie bo juz jest to odnotowane na policji
Kordelia
Oczywiście,że należy poruszyć tą sprawę na zebraniu- to poważna sprawa, chodzi o bezpieczeństwo dzieci(zla)(zla)(zla)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.