Menu

Nóżka

Kochane, czy może się okazać w wieku 18 miesięcy, że jedna nóżka jest krótsza? Od kilku dni Monika mi utyka na prawą nóżkę i nie umiem znaleźć przyczyny(placze) Buciki obejrzałam już z każdej strony, od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Żadnych zgrubień, czy innych nieprawidłowości nie widzę. Stópki też oglądałam, ani obtarć, ani nic... Ciągle się zastanawiam i snuję teorie. Że może się poślizgnęła, nóżki się rozjechały i może nadciągnęła nóżkę w pachwinie, może się uderzyła, choć wielkiego płaczu nie przypominam sobie w ostatnim czasie... Sama już nie wiem, obserwuję ją co dzień, ale jak tak dalej będzie, to chyba pójdę z nią na usg bioderek... Co o tym myślicie?(kwiatek)

Magdzik
 756  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie nóżka utykanie

Odpowiedzi

cytrynka
może jak będzie spała spróbuj jej zmierzyć (porównać)nożki czy są takiej samej długości - to aby samej się uspokoić bo pewnie są równe,ale jak dłużej będzie utykała to lepiej skonsultuj to z lekarzem
Magdzik
Dziękuję kochane(kwiatek) Martwi mnie to trochę i chyba pójdę to sprawdzić. Już też jej mierzyłam nóżki, porównywałam długość, dotykałam piętką do piętki, wszystko co możliwe... Kolanka też sprawdzałam. Gdyby ją coś bolało, to pewnie nie dałaby się dotknąć, płakałaby, ale ona się śmieje, jak jej stópki masuję:)
Cyntia
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/16378/Janusz-Koprek/rehabilitant_dzieciecy/Lodz
Cyntia
super specjalista ortopeda.trudno do niego sie czasem dostac.ale warto .
tlolek
a nie podpatrzyła u kogoś utykania?
mój rozrabiaka wypatrzył to u taty jak go noga bolała i robił takie akcjie kilka dni pod rząd,,,,teraz coś mu odwaliło i chodzi na paluszkach (nigdy nie korzystaliśmy z chodzika)
tlolek
a też utyka jak chodzi na bosaka?
koza54
Madziu migiem do ortopedy idź!
Magdzik
Na bosaka też utyka, tylko jakby mniej... Ale dzięki bardzo(kwiatek) Mam swojego prywatnego pediatrę- ortopedę w jednym(grins)
Magdzik
(grins)(grins)(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.