Menu

Obcinanie paznokci, mycie ząbków lub inne czynności, które kończą się histerią?

Niektóre dzieci nie cierpią obcinania paznokci, inne mycia ząbków, czesania włosów czy ubierania koszulki. Czy są jakieś rzeczy, na które wasze dzieci reagują histerią? Jak sobie z tym radzić? Jak obciąć paznokcie kilkumiesięcznemu dziecku, które zaczyna płakać i się wyrywa co może się skończyć skaleczeniem? A co z dzieckiem, które nie pozwala sobie umyć zębów? Przecież nie chcemy dopuścić do powstania próchnicy. Napiszcie czy są rzeczy, których wasze dzieci nie znoszą i jak sobie z tym radzicie.

Ania
 1769  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

mycie zębów obcinanie paznokci histeria

Odpowiedzi

amalka
Oj! Jak sobie wspomnę co się działo gdy kilkumiesięcznemu Krzysiowi obcinałam paznokietki u nóg... To był koszmar :( Mały wrzeszczał i płakał i ja zalewałam się łzami wraz z nim. Miałam wrażenie, że krzywdzę go niesamowicie :) Obecnie nie ma już z tym problemu. Kilkukrotnie pozwoliłam synkowi pociachać (obciąć to za dużo powiedziane) zapuszczane z mozołem moje własne szpony. Traktowałam to jako zabawę a gdy już również paznokcie Krzysia były krótkie, czekała go jakaś nagroda. Teraz już nawet nagród nie potrzeba bo synek nie protestuje na widok cążków. Z ząbkami jest tak,ze również ja je myję (mężowi mały nie pozwala) albo myje sam (na ogół) a ja poprawiam. Czasem Krzysio myje zęby mi :)
U nas zamiana nieprzyjemnych czynności w zabawę przyniosła świetny skutek i to chyba dobry sposób.
elizka
Histeria :
- gdy Alexa ubieramy
- chcemy wyczyścić mu nos najgorszy lament przy psikaniu wodą morską
- czasem przy jedzeniu
- jak coś nie jest po jego myśli , płacze , rzuca zabawkami a wtedy pękają mi nerwy i ..... wtedy wychodzę do drugiego pokoju krzyczę w poduszkę wracam tłumaczę aż do skutku a synuś potem Niunio kocha i krzyczy to nie moja wina
Mój kochany urwis .....
zona
u nas tylko jest histeria jesli tylko mamy isc dodomu ze spaceru ;) ale i na to sa sposoby, bardzo lubi gumy rozpuszczalne ;)
Magdzik
U nas jako takiej histerii nie było, córka po prostu uciekała... Przed obcinaniem paznokci najbardziej, dlatego musiałam to robić, gdy spała. Ale ostatnio chyba się przekonała i daje rączki i nóżki, mówię wtedy, że opowiem tatusiowi, jaka dzielna jest przy tym i to działa (kciuki)
daryjka87poznan
Powiem tak moja dziecko niczego ie lubi z tych rzeczy wymienionych przez Ciebie Aniu. PAle mam sposoby na paznokietki, u nog obcinam we wannie a w raczek jak spi to jedyny sposob. Uczesac ją tez niestety tylko moge podczas kąpieli no i czasami sie da jak ja sie czyms zagada. Ostatnio coraz trudniej niestety.
daryjka87poznan
Sorka za byki :D Nie zauwazyłam.
madusia
u nas to Wiktorek ma czasem histerie jak chce zmienic mu pampersa-co robimy od dluugiego czasu na stojaco-boi sie ,ze cos mu sie bedzie robilo z siusiakiem,no i reaguje histeria na obcinanie paznokci u nozek,chyba ze mu wujek wlacza aplikacje w tel to siedzi grzeczni :)

@zona tez musze stosowac czasem takie "metody" ;)
euphoria29
Z żadną z wymienionych czynności nie ma u nas problemu i nogdy nie było.Córka jest do wszystkiego bardzo chętna:))Ja wogóle nie wiem co to histeria u dziecka.
MaLaCzarna
U mnie jak u @euphoria29.
Miliana23
moja córcia ma 2 lata i od poczatku u nas najwiekszy problem to czyszczenie noska ale był i jest krzyk o katarku już nie wspomnę ale przecież mamy mają swoje sposoby czasem dziecko trzeba podejsć i sie przyzwyczai z czasem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.