Menu

Obgryzanie paznokci

Mam problem z córką i obgryzaniem paznokci. Madzia robi to zupełnie bezwiednie szczególnie jak się nad czymś skupia, jak ogląda bajki, albo słucha jak się jej czyta. najgorsze jest to, że obgryza tak głęboko, że aż ma całe czerwone paluszki i potem ją to boli. Nie wiem co zrobić.

lolitta
 840  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie obgryzanie paznokci

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Tez sie nad tym zastanawiam. Moja Fatima tak samo obgryza paznokcie. U rak praktycznie nie mam potrzeby jej ich obcinac, bo zjada sama. Tak myslalam o tym gorzkim lakierze do paznokci z apteki. Moze to by powstrzymalo malych obgryzaczy paznokci?
asli
Tymek tez obgryzał paznokcie jak był w wieku gdzieś własnie 3 latek. A może i wcześniej. Nie pamiętam dokładnie. W każdym razie zupełnie nic oprócz ciągłego upominania nie robilam i sam z tego wyrósł. Przestał obgryzać z dnia na dzień.
ann79
Moja Patrycja też obgryzała przed telewizorem. Nie wiedziałam co z tym zrobić i w końcu dałam jej do ręki plastelinę. Cos sobie zaczęła bezwiednie lepić i skończyła się potrzeba obgryzania. Z resztą plastelina zostaje za paznokciami, więc nawet jak ją odłożyła to nie obgryzała bo sie poprostu brzydziła :)

Próbowałam wcześniej jakichś gorzkich paluszków i lakierów, ale nic to nie dawało.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.