Menu

Obierać? Nie obierać?

Zastanawiam się czy obieracie swoim dzieciom owoce? Jabłka, gruszki, morele, brzoskwinie? Ja z przyzwyczajenia chyba obieram, ale zastanawiam się czy to konieczne.

Marlena
 671  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Odżywianie owoce obieranie

Odpowiedzi

unhappymamcia
Z tego co widze Twoja córa ma 3 latka - ja bym nie obierała, Oczywiście nie masz teraz gwarancji, że będzie jadła nieobierane - ale warto spróbować - pod skórką jest najwięcej witamin. Dobrze umyj i to wystarczy. Do dzisiaj natomiast obieram importowane jabłka i gruszki takie z błyszczącą skórką, bo słyszałam, że one są specjalnie nabłyszczane i że to straszna chemia. Nasze owoce tylko myję.
kosia
Jak córcia będzie jadła nie obrane to nie ma takiej potrzeby. Ja z owoców czasem tylko obierałam - i dalej obieram nawet dla siebie brzoskwinie. Jakoś ten meszek mnie nie może przekonać.
artanis
Mój Grześ od kiedy skończył 2 latka je nieobrane owoce tylko dobrze wyszorowane (oczywiście mandarynki o pomarańcze obieram;p). Aktualnie nawet pomidorki je ze skórka i nie ma problemów żołądkowych
apologize
Alanek je wszystkie owocki ze skórką. Na początku nie chciał, bo twarde i trzeba było się bardziej przyłożyć do gryzienia - a to leń jeden! Ale potem zaskoczył i po kłopocie!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.