Menu

Objawy porodu

Zbliża się mój termin porodu, to już za parę dni. Coraz bardziej przestraszona jestem, a jeśli mój mąż akurat będzie w pracy? A jeśli nikogo nie będzie w okolicy? A jeśli sama nie będę w stanie iść i zawiadomić kogokolwiek kto mógłby mi pomóc? Jakie miałyście objawy na 2-3 dni przed porodem? Na razie jest spokojnie, ale mówi się, że to cisza przed burzą. Chcę wiedzieć kiedy mam postawić męża na baczność:)

malaaaa
 9860  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród ciąża poród rodzenie objawy termin porodu

Odpowiedzi

Akoo
Witaj. U mnie było to tak; na kilka dni przed porodem miałam lekkie i nieregularne skurcze trwające jakoś po 2-3 godziny. Na dzień przed porodem wypłynął mi tak zwany czop śluzowy - to taki korek zatykający szyjkę macicy. Jeśli ten czop zauważysz to będziesz wiedziała, że poród się zbliża. Czasem ten czop wypływa też na kilka godzin przed porodem i wtedy jest dodatkowo ubrudzony krwią, bo plamienie krwią ma miejsce właśnie na 2-3 godziny przed porodem a to jest czas, w którym na pewno się zorganizujesz.
ewelinan
Ja rodziłam niecały miesiąc temu. To mój pierwszy poród i ogólnie z przerażenia i ekscytacji nie obserwowałam swojego organizmu. Siedziała ze mną dużo siostra, która miała urlop i kiedy zaalarmowałam, że są skurcze zawiozła mnie do szpitala a mąż wtedy zwolnił się z pracy.
ania25
Akoo mam pytanie bo ja właśnie mam do porodu 14 dni i wczoraj rano zauważyłam że mam strasznie dużo śluzu myślałam że to czop ale nie miałam skurczy ani nic a dziś tak jakby resztek tego z wczoraj i troszkę zabarwiono na różowo ale jeszcze sie nie szykuje do szpitala bo nie mam skurczy ani wody mi nie odpłynęły :( Na razie siedzę i pisze :)
ania25
szybko ci wody po czopie odpłynęły ?
Akoo
Aniu. Z tego co piszesz wszystko wskazuje na to, że może to nastąpić wcześniej niż 14 dni. Wiesz ja miałam poród dzień po wypłynięciu czopa. Wtedy właśnie było dużo śluzu a potem już śluz zabarwiony na różowo. Radziłabym skontaktować się z lekarzem w tej sprawie, choćby telefonicznie. Podaje Ci poniżej informacje, które dla Ciebie znalazłam:

Objawy porodu pozornego:
- Skurcze są nieregularne, nie zwiększa się ani ich siła, ani natężenie
- Skurcze znikają podczas zmiany pozycji, podczas chodzenia
- W czasie skurczu ruchy płodu nasilają się
- Odczuwasz raczej ból podbrzusza niż okolicy krzyżowej
- Wydzielina pochwowa jest brązowa

Objawy porodu prawdziwego:
- Skurcze stają się regularne (co 20, następnie co 15, 10 minut), bardziej bolesne i częstsze
- Przy zmianie pozycji kobiety skurcze raczej nasilają się niż słabną
- Ból zaczyna się w okolicy krzyżowej i rozprzestrzenia się na podbrzusze, promieniuje w kierunku nóg
- Wydzielina pochwowa jest różowa, ze śladami krwi
- Skurczom może towarzyszyć biegunka
- Odpływają wody płodowe

Wszystko to oznacza, że już naprawdę za niedługo będziesz Mamą!
Pamiętaj jednak, że lepiej jechać do szpitala lub zatelefonować do lekarza, nawet gdy nie jesteś pewna - chociażby dla własnego spokoju. Lepiej być bardziej czujnym! Na pewno jednak powinnaś pospieszyć się z przybyciem do szpitala, jeżeli:

- Wody płodowe, które odpłynęły są zielone, brunatne, zabarwione krwią
- Z pochwy sączy się krew
- Odczuwasz silne ruchy dziecka lub ich brak
- Odczuwasz silny ból głowy
- Masz gorączkę
ania25
Akoo Dziękuje ci :) Ja narazie nic po za tym czopem :) Ale mąż już jedzie :) bo też właśnie wyczytałam ze to może być już szybko bo to 2 poród ale po za tym nic mi nie jest nie mam skurczy, bóli wiec tylko czekam :)
Ewa1982
Bez paniki;) Porod nie zaczyna sie nagle. Po drugie do szpitala powinno sie jechac jak sa skurcze okolo co 5 minut,jak pojedziesz wczesniej to po prostu bedziesz tylko lezala bez sensu. Na pewno trzeba natychmiast jechac do szpitala jezeli odeszly wody plodowe-niezwlocznie! Bo gdy bedzie sie zwlekac to dziecko moze sie odusic. A jezeli bedziesz sama to zawsze mozna zadzwonic po pogotowie ktore zawiezie Cie do szpitala. Powodzenia:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.