Menu

Obniżanie cholesterolu

Mój mąż ostatnio badał cholesterol i niestety ma za wysoki – zastanawiam się nad tymi margarynami obniżającymi cholesterol – myslicie, że to ma sens?

kosia
 753  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

cholesterol margaryna reklama

Odpowiedzi

paula80
Mój dziadek je te margaryny, bo też ma problemy z cholesterolem, ale czy go to obniża to szczerze ci powiem, że nie wiem. Nie wydaje mi się... Myślę, że należy w ogóle ograniczyć spożywanie tłuszczy zwłaszcza zwierzecych, używać oliwy z oliwek czy z winogron i to też obniży. A ile się je tej margaryny???
Marlena
Nie warto płacić tyle kasy za to. Moim zdaniem oczywiście. Na pewno sama margaryna cholesterolu nie obniży – tu potrzebna jest dieta.
johanna
Cholesterol najbardziej obniża jedzenie ryb i ruch na świeżym powietrzu. Serwuj mężowi rybki zamiast kotletów to będzie dobrze!
kasia13_archiwum
Oczywiscie, ze ma sens. Margarynki te + odpowiednia dieta obniza zbyt wysoki cholesterol. Gwarantuje. Moj maz obnizyl sobie wlanie w ten sposob, a mial naprawde wysoki. I to bez lekow.
kasia13_archiwum
@paula80... na pewno spozywanie takiej margaryny samo w sobie nic nie da.
Moj maz jak juz wspomnialam zmienil calkowicie swoje odzywienie.
Ta margaryna jest dobra jako wsparcie diety, ale glownie dieta jest bronia w walce z cholesterolem.
renatka
Dieta niskocholesterolowa ,czyli np:benecol nie zawsze są skuteczne ale mogą być wspomagające.Nie wiem jak wysoki mąż ma cholesterol,czy jest obciązony genetycznie bo jeśli tak to potrzebne będą statyny.Niestety dużo wiem o hipercholesterolemii czy dyslipidemii ponieważ sama ją mam i muszę przyjmować duże dawki statyn adieta na to nie zbytniego wpływu.Był taki okres gdzie z nerwów schudłam 10 kg a cholesterol wzrósł ...
kasia13_archiwum
To nie dieta (zla) podwyzsza cholesterol a stres...
Dieta (dobra) jednak pozwala go obnizyc...
agnieszka83
Dieta to jedno, ale skuteczny jest również sport. Przede wszystkim jazda na rowerze. U mnie w domu też teraz ten temat na wokandzie - tata.
habibi
Fitosterole pomagają, ale nie załatwią sprawy, potrzebny jest ruch i zmiana sposobu żywienia. Czasem należy przyjąć statyny, są skuteczne, czasem dają skutki uboczne - wątroba, nawiasem mówiąc warto sprawdzić jej prace przy zaburzeniach cholesterolowych - alat, aspat, bilirubina i ggtp warto to oznaczyć no i odwiedzić dobrego kardio. Pozdrowienia dla wszystkich :)
habibi
@Kosia, warto zakupić taką margarynkę, działanie steroli roślinnych jest udowodnione.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.