Menu

obnizenie brzucha przed porodem

witajcie.Jestem obecnie w 33 tyg ciazy i wczoraj obnizyl mi sie brzuszek i mialam ok godzinki czasu skurcze brakstona (napinanie brzucha).Czy jest duze ryzyko,ze moge urodzic wczesnie?

balonik150
 3504  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża obnizenie brzucha

Odpowiedzi

LaMandragora
To zalezy, czy dziecko wstawilo sie glowka w kanal rodny i czy uciska na szyjke macicy. To moze stwierdzic tylko lekarz.

Ja w 2. ciazy mialam tak, ze mloda wstawila sie glowka w kanal rodny (brzuch sie pieknie obnizyl) w 32. tc, ale szyjka macicy byla twarda, dluga, zamknieta i mloda urodzila sie 6 dni po terminie.

Przy trzeciej ciazy mialam tak, ze mloda do samego konca byla wysoko glowka, brzuch wcale sie nie obnizyl, ale za to szyjka macicy od 20. tc byla miekka, jak maslo, a w 30. tc chodzilam juz z 2 cm rozwarciem, w 36. tc z 3 cm rozwarciem. Mloda urodzila sie dokladnie w dniu terminu porodu, a wstawiona w glowke w kanal rodny nie byla jeszcze na godzine zanim sie urodzila.
Wszystko zaczelo dziac sie w trakcie porodu. Obnizyl sie brzuch, mloda glowka w kanal rodny... i sie urodzila.

Takze... to obnizenie brzucha to jeszcze nieszczegolny znak na cokolwiek. Wazne sa jeszcze inne sprawy.... jak wlasnie to, jak wyglada szyjka macicy i czy dziecie na nia cisnie.
sheryl
Dokładnie. Mnie na przykład brzuch się przed porodem nie obniżył (ur. w 37 tc).
mala21
fakt. To nic jeszcze nie znaczy. U mnie od obniżenia brzucha do porodu minęło zaledwie 3 dni. Ale ja byłam po terminie.Na to czy jest zagrożenie wpływa jeszcze wiele innych czynników. Ale to już do lekarza z takimi obawami
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.