Menu

Obowiązki pięciolatka

Zastanawiam się jakie obowiązki mają wasze dzieci? Głównie chodzi mi o pięciolatków :) Mój Adaś np. przed każdym posiłkiem nakrywa do stołu a po jedzeniu odnosi naczynia do zlewu. Już się tak nauczył, że nawet n ie trzeba powtarzać. Jak sprzątamy w sobote to jego zadaniem jest powycieranie kurzy – nie mówię o sprzataniu własnego pokoju.

kachna30
 1204  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

wiola30
Klaudia też czasami pomaga przy nakrywaniu stołu, zanoszeniu np. sałatek na stół itd. Sama dba o porządek w swoim pokoiku i chętnie podlewa kwiatuszki :) To chyba wszystkie jej obowiązki, ale moim zdaniem od najmlodszych lat trzeba uczyć dzieci obowiązkowości bo potem będzie to nie do nadrobienia.
kosia
Not o wasze pięciolatki mają adekwatne obowiązki co do wieku :) Ostatnio rozmawiałam właśnie z koleżanką, która ma synka 5 latka i miał mniej więcej takie obowiązki jak wasze dzieci a ona się zamartwiała, czy nie zabiera mu dzieciństwa, czynie za bardzo go obarcza zajęciami - byłam w szoku – przecież to nic takiego. Ale to chyba efekt bezstresowego wychowania!
panidomu
Treść została zablokowana przez zespół
kasia13_archiwum
Moja Fatima odkurza, wyciera kurze, uwielbia opruzniac zmywarke i wkladac naczynia do szafek. Ulubionym jej zajeciem jest pomaganie mi w gotowaniu... myje warzywa i owoce, obiera i kroi. Miesza sosy, obklada pizze, itp. Oprocz tego pomaga w nakrywaniu do stolu a potem w porzadkowaniu wszystkiego. No i naturalnie musi utrzymac swoj pokoj w porzodku.
kasia13_archiwum
@kosia... co ciekawe, to jest taki wiek, kiedy dzieci maja radosc z wykonywania tych obowiazko. One to traktuja jako zabawe. No a pozytek jest przy okazji.
Powiem taka ciekawa rzecz. Przedszkole do ktorego moje dziewczynki chodza ma takie grupy wiekowo mieszane. Sa tam dzieci od 2 do 6 lat. Dzieci 3 letnie maja juz dyzury. Np. zmywaja naczynia po sniadaniu, nakrywaja do stolu, sprzataja. Po za tym chodza na zmiane do kuchni i pomagaja w obieraniu, krojeniu, tarciu na tarce warzyw. Moja Fatima umiala takie rzeczy juz w wieku 4 lat.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.