Menu

Obowiązkowa matura z matematyki

Co myślicie o tym pomyśle rządu? Jesteście za, czy przeciw temu, by nasze dzieci zdawały obowiązkowo matematykę?

Anusia
 599  13

Odpowiedzi

maomi
Treść została zablokowana przez zespół
Anusia
Ja nie jestem pewna czy to nie jest krzywdzące dla humanistów. Wiesz @goska, rozumiem liczenie, ale na maturze właśnie są całki i inne rzeczy, które po ukończeniu szkoły nigdy mi się nie przydały, a troszkę lat już mam...
KlaudynaK
jakie całki? na maturze? nie miałam tego! To już dawno było. Teraz i tak wszystko ukrócili. jestem za! pisałam maturę z matematyki, nie przesadzajmy... dzieci teraz są leniwe, nic nie chcą liczyć.
@Anusia, a dla umysłów ścisłych to polaka powinni wywalić? jak w jedną to i w drugą...
Anusia
@goska: ale potem wstyd patrzeć jak piszą nasi rodacy, jak gramatycznie beznadziejnie formują zdania, ile robią błędów ortograficznych, interpunkcyjnych! Wstyd!
A skoro są kalkulatory, dlaczego z nich nie korzystać?
lipka70
Oczywiście, że jestem za. Za obowiązkowym językiem polskim jak i matematyką. Na pewno to nikomu nie zaszkodzi.
A po przeczytaniu wypowiedzi jednej z was, że wystarczać nam powinna wiedza z podstawówki, to mnie trochę zmroziło. Mam nadzieje, że to jednostkowa opinia. Pozdrawiam wszystkie mamy!
Malina
kiedys matura byla obowiazkowa i wszyscy zdawali.Teraz jest mozliwosc wyboru czy chce sie pisac rozszerzona czy podstawowa.Mysle,ze nawet osoba ktora jest humanista podstawy matmy musi znac.
kachna30
desdemona: To nie posyłaj dzieci do szkoły po podstawówce. Skoro się im to nie przyda! To niech od razu do pracy idą! Po co szkoła średnia, po co studia?! Chcesz powiedzieć, że ta wiedza jest niepotrzebna! bzdury!
mumczinx
Jestem przeciw nawet jeśli nie mam dzieci. Od kiedy pamiętam z matmą sobie nie radziłam i dlaczego na przykład dzieci z ukierunkowaniem humanistycznym mają nie zdać matury przez matematyke?
lusilla
@mumczinx: A dlaczego dzieci z umysłem ścisłym mają niezdać przez matmę?!

Ja jestem za!
Agula
Oczywiści, że jestem za, dzieci wtedy nie olewały by tak tego przedmiotu, który uczy logicznego myslenia.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.