Menu

Obowiązkowy alkomat w każdym samochodzie - jesteś za czy przeciw?

Jak przeczytać można w artykule Czy obowiązkowe alkomaty uratują komuś życie?, niewylkuczone, że już niebawem każdy kierowca będzie musiał mieć w samochodzie podręczny alkomat. Jest to nowy pomysł rządu, który ma na celu między innymi zmniejszenie niebezpieczeństw na polskich drogach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. "Podręczny alkomat ma pomóc kierowcy w podjęciu decyzji: mogę już jechać czy nie." Niektórzy jednak wątpią w skuteczność tej idei, nazywając dyskusję o obowiązkowych alkomatach "PR-ową bzdurą". A Ty co sądzisz na ten temat? Jesteś za wprowadzeniem obowiązku posiadania alkomatów w samochodach?

Obowiązkowy alkomat w każdym samochodzie?

NetMamaTeam Team
 511  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli alkomat

Odpowiedzi

renata29
Bez sensu.Rozsądny człowiek wie kiedy może prowadzić samochód,nie potrzebuje tego sprawdzać alkomatem.A ten co jeździ po pijaku i tak będzie to robił.
kama86
Zaostrzyc prawo a nie wymyslac bzdury.
Beatka9316
A niby po co ? Jak będzie narąbany to nawet nie pomyśli o tym żeby dmuchać... No chyba, że Państwo myśli,że pijany dmuchnie zobaczy ile jest i jeszcze pojedzie na policje i da się złapać... Pogratulować pomysłu na prawdę ! tu Trzeba zaostrzyć prawo a nie wymyślać jakieś bzdury. Niepotrzebne nikomu. To życia nikomu nie uratuje. A chyba o to tu wszystkim chodzi!
MaLaCzarna
Nie sądzę aby ktoś kto często jeździ na podwójnym gazie dmuchał w ten alkomat. Pytanie kto je kupi? Państwo? Kto weźmie odpowiedzialność gdy na alkomacie pojawi się 0 a po zatrzymaniu przez policję jednak wykaże że jednak coś jest na rzeczy? Co wtedy? :)
karolincia
Kolejny bezsens który więcej zagmatwa niż pomoże, jak to w Polsce.
jagoda30
Ma to sens,kiedy alkomat jest połączony z komputerem w samochodzie i samochód nie odpali,jeśli kierowca coś wypił.Jednak musi być to na zasadzie czujników,bo sama nie wyobrażam sobie,żebym musiała dmuchać w alkomat kiedy jadę na zakupy i wsiadam i wysiadam kilkanaście razy w ciągu dnia.
amalka
Nie będę powielała wypowiedzi dziewczyn. Swą wypowiedź zawrę w dwóch słowach- idiotyczny pomysł.

Ps. Trochę nie na temat ale może komuś się ta informacja przyda... Jeśli nie macie pewności, czy możecie wsiąść za kierownicę (poprzedniego dnia ostro "zabalowałyście") możecie wybrać się (pieszo hehe) na najbliższy posterunek policji i poprosić o badanie. Zapewniam, że nie odmówią.
jagoda30
@amalka nie odmówią,a wręcz mają obowiązek, sama skorzystałam w Nowy Rok:)
amalka
Dlatego napisałam, że nie odmówią (kciuki)
goskapolak
No chyba to jasne,że jak wsiadam do auta to WIEM,że jestem trzeźwa.(zla)(bach)
goskapolak
jagoda30 napisała:
Ma to sens,kiedy alkomat jest połączony z komputerem w samochodzie i samochód nie odpali,jeśli kierowca coś wypił.Jednak musi być to na zasadzie czujników,bo sama nie wyobrażam sobie,żebym musiała dmuchać w alkomat kiedy jadę na zakupy i wsiadam i wysiadam kilkanaście razy w ciągu dnia.
Jagoda- już to widzę (hahaha) Polacy jeżdżą różnymi autami,mają takie gdzie o żadnym komputerze mowy nie ma.Poza tym nie sądzę,że temat przejdzie jeśli każdy kierowca będzie musiał władować kasę za "podrasowanie" swego auta.
clyde22
Bzdurny pomysł. Dzięki niemu nie wsiądzie tylko kilku "wczorajszych". Ci, co tankują i jadą, i zabijają, będą jeździli, jak do tej pory...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.