Menu

Obrzezanie chlopcow

Jak wyzej , co Kobietki sadzicie o tym ?
wlasnie dowiedzialam sie ze moja kolezanka , dzisiaj byla w szpitalu aby obrzezac synka , pytajac ja po co to zrobila- powiedziala ze jest to dobre , konsultowala to z lekarzami , i wiecej jest na tak , ponoc mniej zarazkow , bakteri... a no i kobiety obrzezanego faceta , duzo mniej choruja na raka trzonu macicy , itp... wlasnie o tym czytam i rzeczywiscie lepiej byc obrzezanym niz nie ... lecz jakos to do mnie nie dochodzi , co o tym sadzicie ? tylko i wylacznie ze wzgledow higienicznych obrzezali-byscie dziecko ?

madzia1330 Mamusia
 833  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie chlopczyk obrzezanie

Odpowiedzi

syla Mama
Nie
Pacholec Mamusia
czysta glupota rodzic po to by obrzezac
lola86 ExpertMama
Mam 2 kuzynów obrzezanych .Kiedyś weszliśmy na ten temat ale on stwierdzili ze nie czują różnicy , bo nie wiedzą jak to jest mieć napletek . (ich tata jest z wiary gdzie wszyscy chłopcy muszą byś obrzezani ) Ja osobiście nie dał bym dziecka obrzezać .
domka Mamusia
Fajna sprawa z tym obrzezaniem ,ja chyba bym się zdecydowała na to gdybym miała syna .Nie wiedzę w tym nic złego ..........
renata29 SuperMama
Jeśli miałabym to zrobić to wyłącznie ze względów higienicznych.Kwestie religijne w tym wypadku nas nie dotyczą.
Ada3610 Mama
Nie Nie Nie. Popieram wypowiedź @ateny
sheryl Mama
Absolutnie nie. Wkurzają mnie te p... rytuały okaleczania dzieci; chłopców i dziewczynek.
Iwona1977 Mama
Nic mi do tego ,kazdy robi wedle wlasnego sumienia....
amalka VIPMama
Myślę jak @Atena.
korek221 Mama
nigdy w życiu
edyta250908 Mamusia
Niepotrzebny ból dla dziecka. Moim zdaniem skoro natura obdarzyła chłopca z takim siusiaczkiem a nie innym, to my (rodzice) nie powinniśmy tego zmieniać.Każdy robi jak uważa, ale czy takiej mamie obrzezanego chłopca nie jest żal dziecka- przeciez to dziecko cierpi- to jest ból.

Mój starszy syn dwa lata temu miał miec robioną stulejkę, jak sie dowiedziałam że to bez znieczulenia, tylko jakąś maścią znieczulającą powierzchownie, to się przeraziłam. Nie mogłam zrobic tego mojemu dziecku, po prostu stwierdziłam,że skórkę bedziemy ściagać. I się udało-ma teraz 4latka i żadnej stulejki.

Przechodzą mnie ciarki na samą myśl o obrzezaniu czy chłopca czy dziewczynki. Żal mi tych dzieci co musza przez to przechodzić:(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.