Menu

Obrzezanie - co sądzisz na ten temat

W wielu kulturach obrzezanie jest czymś zupełnie normalnym, a dokonuje się go z powodów kulturowych lub religijnych. Wiele osób decyduje się na obrzezanie syna wkrótce po narodzeniu, a tłumaczone to jest względami estetycznymi i higienicznymi. Jakie jest Twoje zdanie na temat obrzezania?

Ania
 2426  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie religia kultura zwyczaj obrzezanie

Odpowiedzi

emiliab
Generalnie jestem przeciwna wszystkim zabiegom, które powodują ból u dziecka, a nie są konieczne. Obrzezanie to to kwestia pewnych religii i rozumiem to. W Judaiźmie to tak jak u Katolików chrzest. Jednak okaleczać dziecko bo taka jest moda to jak dla mnie pomyłka.
Co do pytania gochasty@, gdybym miała córeczkę nie przekułabym jej uszu dopóki sama by tego nie chciała.
Mandarinios
obrzezanie dla mnie to brak problemu ze stulejką, bakteriami i ułatwienie utrzymania higieny...
jola75
ja osobiscie nie mam nic przeciwko obrzezaniu.
Kasia011085
jestem przeciwniczką obrzezania i przebijania uszu.....
mammma
uważam że to indywidualna sprawa. decyzja należy do rodziców dziecka, zwłaszcza jeśli chodzi o względy religijne. sprawy medyczne nie podlegają dyskusji. ciężko stwierdzic jednoznacznie, czy to dobre czy złe. zwłaszcza jeśli ma się córkę ;)
basiaikubus
ja osobiście nie mam nic przeciwko ale sama bym nie zadecydowała za suna jak będzie chciał to zrobi to jak będzie dorosły dla mnie jest to za duża ingerencja w intymność potem syn być może miałby żal do mnie że zadecydowałam za niego
edyta250908
moim zdaniem jest to niepotrzebny ból dla dziecka. Natura stworzyła chłopca z takim siusiakiem jaki jest i my(rodzice) nie powinniśmy tego zmieniać skoro nie ma takiej potrzeby.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.