Menu

Obturacyjne zapalenie oskrzeli

Kolejne moje pytanie dotyczy obturacyjnego zapalenia oskrzeli może któraś mama ma ten sam problem. Mój synek złapał jakiegoś wirusa, który doprowadził do zapalenia. Po 9 - dniowym pobycie w szpitalu wszystko wróciło do normy, jednak nie dostaliśmy żadnych wskazówek na przyszłość. Naprawdę co to za choroba dowiedziałam się z neta i jestem przerażona, bo to paskudztwo może nawracać i duszności mogą się powtarzać. Nie chce przechodzić przez to drugi raz a tym bardziej nie chce, żeby moje dziecko przez to przechodziło. Proszę o jakąś pomoc. Dziwie się bo jak wychodziliśmy do domu to nawet mały nie dostał leków na odporność.

MAAMA
 676  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

choroby płuc

Odpowiedzi

piasekpustyni
Myślę że najlepiej jak porozmawiasz o tym z lekarzem, jeśli nie rodzinnym to pulmonologiem i on powinien dać Ci wszelakie wskazówki na temat ochrony zdrowia dziecka.
karolincia
Zasada obturacyjności polega na tym że kanaliki w oskrzelach zweżają sie, zalega tam wydzielina, dziecko ma świsty na oskrzelach, cieżej oddycha, i zaciąga powietrze. Lekarka tłumaczyła mi ze może sie tak stać gdy dziecko w krótkim okresie ma dużą liczbę infekcji i wtedy tak reagują oskrzela.Taka sama reakcja występuje przy ataku astmy oskrzelowej tu również kanaliki oskrzelowe się zwężają tak zwane światło oskrzeli. Po szpitalu zawsze zalecana jest kontrola u lekarza od niego powinniście dostać zalecenia co dalej, musisz też bacznie synusia obserwować ze względu na wszelakie infekcje ale to powinien pokierować Was lekarz
emikacpi
Mój synuś przy zapaleniu płuc które miał w maju miał obturację ... dostawał inhalacje pulmikortu, mamy zleconą wizytę u pulmonologa.
piasekpustyni
Ja się leczę u pulmonologa na astmę i częste zapalenie oskrzeli, ale widzę po wypowiedziach dziewczyn że ta obturacja ma wiele z nią wspólnego, dlatego poszłabym do specjalisty na Twoim miejscu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.