Menu

obwod główki a klatki piersiowej

Moje dziecko na ostatniej wizycie u lekarza miało mierzone główkę i klatke piersiową. Syn ma skończone 10 miesięcy, obwód główki 44,5cm a klatki piersiowej 43,5cm. Nie pokoi mnie ten 1cm róznicy, czy nie powinna już główka być mniejsza od klatki? Nasz lekarz rodzinny stwiedzil ze może być to objaw krzywicy.Ale w związku z tym nic nie zalecił. Daje 1kroplę Vigantolu. Syn jest wcześniakiem z 34 tygodnia. Udałam się z dzieckiem do neurologa, który nie stwierdził żadnej krzywicy, twierdzi że to się z czasem wyrówna ale ja bardzo się tym niepokoje. Nie wiem czy szukać innego lekarza, bo ci nasi mam wrażenie że na niczym sie nie znają. Nasz lekarz rodzinny chyba pierwszy raz ma do czynienia z wczesniakiem.Kobietki doradźcie coś, bo ja załamuje ręce, samam nie wiem co mam myśleć.Dodam że ma jescze ciemiączko 2x2cm. Jeden lekkarz mówi że wolno się zarasta a drugi że to dobrze. I kogo tutaj słuchać?dodam że naszym neurologiem jest dr małachowicz. Może któraś z mam chodzi do niej ze swoim dzieckiem.

anna23
 2000  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

anna23
To może ja jestem przeczulona.Dziekuje za odpowiedź.Każda jest dla mnie ważna.(kwiatek) może martwię się na zapas ale juz mi tak zostało bo przezyciach z wcześniakiem.Lekarze na samym początku co chwile wymyślali nie wiadomo jakie choroby, a po badaniach wszystko wychodziło ok. Może i teraz tez tak jest(kciuki)
anna23
Dziękuje kobietki(kwiatek)
Bozena26
Bartus rozpoczął 6 misieac zycia:) pociesze cie moj maly ma ob.glowki 44 klatki piersiowej 43,5 i lekarka stwierdzila ze dziecko zdrowo sie rozwija:) takze mala jest napewno zdrowa:)
Bozena26
przepraszam maly:)
mamusia123
u nas natomiast moja corcia jak miala 6tydz.to ob.glowki miala 39 i kl.piers.tez 39 a ostatnio jak bylam(miala 3mies.)ob.glo.miala 40 a kl.piers.39 i mi lelarz tez powiedzial ze wszystko dobrze mala sie dobrze rozwija dodam ze nie ma juz ciemiaczka:)pozdrawiam
Bozena26
no mojemu tez sie zarasta ciemiaczko ale lekarke to troche zaniepokoilo
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.