Menu

Od jakiego wieku dziecko samo w domu?

Masz bilety do teatru, a niania w ostatniej chwili odmówiła, lub robiąc zakupy zapomniałaś o ważnym składniku do ciasta, a sklep jest 100 metrów od domu. Co robisz? Zostajesz w domu, czy zostawiasz dziecko po raz pierwszy samo? Jaki wiek dziecka jest odpowiedni do pierwszej próby samodzielności?

Ania
 2373  5

Odpowiedzi

Matina
Mam małe dziecko więc nie wiem, ale moja koleżanka potrafiła czterolatka uspać i pójść na noc do pracy - uważam, że to nieodpowiedzialne. Moja siostra pierwszaka zostawiał juz samego w domu.
kasia13_archiwum
Mam corki w wieku 6 i 2,5 lata...

Piekarnie na rogu...

Zdarza mi sie szybko wyskoczyc... doslownie na 5 min. i zostawic starsza w domu, ale mala biore ze soba...

Na dluzej nie odwazylabym sie jeszcze...
lusilla
Martyna zostaje sama w domu odkąd poszła do szkoły. Wraca ze szkoły, odbiera klucz od sąsiadki, która mieszka drzwi na przeciwko i czeka na mnie te 2 i pół godziny. Sąsiadka tam do niej zagląda czasami. Ale nie dałabym jej kluczy jeszcze... nigdy nic nie wiadomo.
artanis
Ja zostawałam sama od kiedy poszłam do szkoły podstawowej. Ale jednak miałam starsze rodzeństwo, które często bywało w tym czasie w domu...
marynia
Zdarza mi się w takich sytuacjach usypiać dzieci (całą trójkę na raz) i szybko "wyskoczyć" do sklepu :) A jeśli najmłodsze nie zaśnie to, go zabieram ze sobą, a starsze zostawiam śpiące. Jestem spokojna, że sięnie obudzą, bo potrafią spać trzy gdziny...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.