Menu

od kiedy bez pieluchy?

Witajcie dziewczyny, powiedzcie mi kiedy wasze dzieci nauczyły się chodzić w dzień całkowicie bez pieluchy? Ile miały lat? I jak długo trwało u was oduczanie od pieluchy?

tweetusia
 731  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem oduczanie od pieluchy

Odpowiedzi

irekzboralski
Mikołaj pozbył się pieluchy jak miał 2,5 roku a oduczanie trwało 2 tygodnie. Poszło dosyć szybko ale przez te 2 tyg pralka była na pełnych obrotach(przewracaoczami)
myszka838383
Adaś pozbył się pieluchy dwa miesiące przed drugimi urodzinami. U nas cała akcja trwała bardzo krótko bo zaledwie tydzień. Młody od razu zaczął biegać do łazienki...nocnik mu nie odpowiadał.
JUSTYNA300511
Nati miała 23 miesiace oduczanie trwało 3 dni po tygodniu spała już w nocy bez pieluszki i od początku załatwiała się na sedes nocnika używamy sporadycznie jak wc zajęte.
maja1482
Córa zrezygnowała z pieluch kiedy skończyła 21 miesięcy. Po prostu powiedziała, że jej niewygodnie i sama pieluchy sobie zdejmowała. Oczywiście na początku zdarzały się wpadki, zwykle wtedy, kiedy w nocy mi się przysnęło i nie wstałam, żeby córę wysadzić siku( troszkę to nocne wstawanie trwało). Z synkiem mam łatwiej. Skończyliśmy z pieluchami, kiedy mały miał 22 miesiące i od tego czasu (a ma już 2,5 roku) śpi bez pieluchy bez najmniejszych nocnych niespodzianek. Jeśli chce do łazienki to sam się budzi i woła.
halina21
córka wołała jak miała 2 latka ale że potem była zima to na pole dawałam pieluchę tak w razie "w" ale najczęściej była sucha i na wiosnę mając 2,5 całkiem odrzuciła pieluchy a synek miał 1,5 roku jak wołał i potem mając 21 mies. sam powiedział że nie chce pampka bo dzidzia nosi pampka a on jest duży chłop i nie chciał zakładać wiec oddaliśmy resztę pieluszek młodszej kuzynce a synek sam biegał na nocnik nawet w nocy obudzi się i zawoła jak się mu chce siku :)
kama86
Syn mial 2 latka.
Oduczenie o pieluch trwalo 1 dzien.
zosian
u nas starsza córka miesiac przed 2 urodzinami -młodsza w lutym bedzie miec 2 latka ale juz od sierpnia nie mamy pampersa zarówno w dzień jak i w nocy:))nauka trwała w pierwszym przypadku 3 dni w drugim tydzień prawie(kciuki)
czekoladka22
córcia późno bo chyba jak miała 2,5 -3 lat , synka sadzałam od kąd umiał sam siedzieć czyli od 8 miesiąca i jak zaczęłam go uczyć i potem jak miał rok i 4 miesiące to zaczęłam z nim próby i jak miał rok i 6 to już robi sam w dzień ale trzeba go pilnować i w nocy jeszcze śpi niestety :]
monikarogalska2
U nas poszło dosyc szybko. Córka miała rok i 7 m-cy jak pożegnała sie z pieluchami. Nauka trwała ok tydzień
lola86
Pierwszy raz 18 miesięcy ale zmarła moja mama i nie miała do tego głowy . Zawaliłam z własnej winy , a potem mała nie chciała i miesiąc po 2 urodzinach postanowiliśmy działać trwało to tydzień i od tego czasu nie było już żadnej wpadki .
monikarogalska2
Ja miałam uproszczone zadanie bo było lato. Jak mała sie zsikała to pokazywała ze ma mokro a ja pokazywałam ze siusiu robi sie na nocniczek i teraz musi chodzic z mokrym tyłkiem. Oczywiście po jakichś 30 minutach ją przebierałam. Widocznie ten dyskomfort jej na tyle przeszkadzał ze szybko załapała o co chodzi.
monikarogalska2
Moja siostra oducza teraz swojego synka pampersów (ma 2,5 roku). Zakłada mu tetrę i mimo ze pupa cały czas jest mokra wcale mu to nie przeszkadza. Nauka idzie w mozolnym tempie a raczej jej brak(krejzolka)
czekoladka22
Ja przebierałam odrazu jak się dziecko zsikało ale też mówiłam że np. jest dużym chłopcem i teraz siku robi się do nocnika a nie pampersa trochę to potrwało ale się udało :] no i wiadomo dużo dały pochwały bicie brawa jak zrobił siku czy kupkę do nocnika no i na początku nawet nagrody były :] tylko jeszcze jak chodzi spać to mu zakładam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.