Menu

od kiedy dziecko zaczyna rozumiec

Zadam wam pytanko takie z ciekawosci. ile mialy wasze pociechy jak zaczely rozumiec o co wam chodzi, o co je pytacie, jak je o cos poprosicie to to robily itp.

natalia87
 2226  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie rozwoj dziecka dziecko

Odpowiedzi

Beki
Moja ma 10 miesięcy i jak mówię daj - to daje, idź do babci - to idzie, papa, buzi... itp.itd. Czyli kuma czacze ;) Jeśli o to Ci chodziło (kwiatek)
natalia87
tak o to :):)
renata29
mój ma dopiero rok i niewiele jeszcze rozumie ale od jakiegoś miesiąca może dłużej zaczyna trochę kumać,jak go zapytam gdzie coś ma np smoczka to się rozgląda i szuka,jak go wołam żeby za mną szedł np do kuchni to też słucha:)
PatrycjaM
Mówienie dziecka nie am nic do rzeczy. Mój syn ma 29miesięcy i raczej mało mówi, ale za to od bardzo dawna wszystko rozumie. Np. pytałam meża czy nie wie gdzie coś położyłam- mąż że nie i po sprawie.... a tu syn biegnie i przynosi! Mogłabym dużo takich przykładów. (grins)
xkasiulax
Moja ma osiem miesięcy i jak mówię do niej nie wolno'' nie ruszaj''-rozumie,że źle coś robi i odchodzi i zaczyna interesować się czymś innym, nie rozumie może słów ale słyszy że mówię stanowczym głosem choć nie raz sie ze mnie śmieje jak czegoś jej zabraniam no i rozumie jak ktoś zawoła mama'' to ogląda się za mną (grins)
fiolka
jakoś po 7 miesiącu zaczął kumać proste polecenia i "nie wolno"
aniol
podstawowe zeczy czyli daj ,tam itp to jak mial ok 8 miesiecy a juz wzniejsze zeczy jak sie tlumaczy co jest do czego itp to jak mial prawie 2 latka .
daryjka87poznan
Moja ma 17 miesiecy i tez juz wszystko kuma ale czasami mozna do niej mowic i mowic i mowic a ona udaje ze nie słyszy.
Kubusiowa
po moim (10mies) widzę ze dużo umie i rozumie: daj, masz, chodź, idź, buzi, ała, am, pić, husiu-huśtawka, zabawa-bawi się i śmieje się przy zabawie, bum bum -jeździ autkiem, nie, nie dotykaj, nie wolno -tych trzech ostatnich nie słucha i i tak robi swoje z uporem, co najwyżej na chwile przestaje a potem do tego wraca, a jak słyszy zakaż to sie strasznie wścieka
Kubusiowa
o i jak wskazuje na coś palcem żeby mu cios pokazać i mówię patrz albo tam to patrzy, cacy-bije bo nie bardzo umie skontrolować łapkę -ostatnio bije delikatniej(grins) wie tez jak go wysyłam do mojego brata albo mówię Jacek to się rozgląda i biegiem szuka go albo idzie do niego ale to się tyczy tylko jego, nawet na mama tak nie reaguje....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.