Menu

Od kiedy oswajaliście wasze maluchy z nocnikiem?

Mój maluch w poniedziałek kończy roczek wczoraj próbowałam go posadzić na nocnik a on zareagował płaczem i odrazu wyprostował nóżki :( co mam robić odpuścić? ile wasze pociechy miały jak zaczęły ''przygodę'' z nocnikiem?

iwus198920
 314  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem strach dziecko nocnik

Odpowiedzi

amalka
Nie pamiętam... Może dlatego, że "siusiu" trafiło do nocnika ze trzy razy, "grubsza sprawa" natomiast raz (przypadkiem) Krzysiowi spodobało się "jak sikają duzi chłopcy" (pokazali mu to tata oraz dziadek) i zaczęła się przygoda z toaletą. Do tej pory pamiętam Krzysia wspinającego się na paluszki, byle tylko dosięgnąć (grins) Początkowo oczywiście malca podtrzymywaliśmy. Po wszystkim biliśmy brawo i cieszyliśmy się jak wariaci (rofl)
kama86
Napewno nie zmuszac..Moze jeszcze nie jest gotowy.
Moj syn robil grubsza sprawe do nocnika tylko kilka razy,bo sie zrazil.Mial moze 16-18mc
Pozniej wolal na dorosly kibelek.Od drugiego roku zalatwial sie samodzielnie na wc.
Beatka9316
Jeśli widzisz, że płacze i ewidentnie daje znać, że mu się to nie podoba to po prostu od puść nie ma co sadzać na siłę bo do końca się zrazi i w ogóle nie będzie chciał siadać na nocnik bo źle mu się to będzie kojarzyć. Moją pierwszy raz posadziłam jak miała skończone 9 miesięcy co dziennie rano udałe się aby zrobiła siku do nocnika no i jeszcze z 2 razy w ciągu dnia czasem się uda a czasem nie. Za każdym razem jak uda się jej zrobić siku na nocniku bije jej brawo wtedy się bardzo cieszy. Mojej od samego początku bardzo się podobało siedzenie na nocniku więc nie miałam nigdy z tym problemu. A Ty na razie odpuść na jakiś czas
jagoda30
Asiu Zuzię też bym podłączyła do szkółki:)Jak ją posadzę to zrobi,czasami nawet kupkę,woła siku,jak już leci....
kaatt
Pewnie znów dostanę po głowie, że za wcześnie. Córkę zaczęłam wysadzać na nocniczek jak skończyła 6 miesięcy. Pampersy zakładałam tylko na noc. W ciągu dnia miała wielorazowe pieluchy z mikrofibry. Grubsza sprawa najczęściej lądowała w nocniku. Zupełne rozstanie z pieluchami nastąpiło jak córcia miała niewiele ponad rok.
Lwiczka
Mój Synek ma 1rok i 8 mies a oswajanie/sadzanie na nocniku zaczynaliśmy kiedy tylko zaczął dobrze sam siedzieć. Czasem tylko udawało się coś w niego zrobić a on lubiał na nim siedzieć do tego stopnia że niania go tak karmiła:/ Teraz probujemy częsciej wysadzać bo zaczyna kumac o co chodzi tylko jeszcze nie ma takiego odczucia że mu się chce i woła.Generalnie mamy rytuał, że zawsze kiedy się obudzi, wróci ze spaceru to sadzamy na nocnik i wtedy siuku jest. Jak będzie już ciepło planuję na dzień odstawić pampersy i może wtedy się uda.
renata29
Nocnik kupiliśmy jak synek miał półtora roku.Przez jakiś czas nie chciał się do niego zbliżać.Później siadał w ubraniu jak już zrobił kupę :) W końcu załapał o co chodzi i świetnie sobie radził aż do czasu gdy urodził mu się brat i nocnik poszedł w odstawkę.
czekoladka22
8 miesięcy :] jak tylko synek nauczył sie siadać zaczęłam go sadzać na nocnik przed kąpielą a później już jak sam zaczął chodzić to go uczyłam wołać ale jak widziałam że sie trzyma za siusiaka to wiedziałam że chce mu sie sikać i zaraz sie posika trzeba mieć dużo cierpliwości i nawet jak dziecko płacze sadzać na nocnik chociaż na chwilę mój mały też czasem twierdzi że nie chce siku a jak go posadzę to zrobi siku no i przede wszystkim chwalić jak zrobi siku bić brawo i takie tam :]
kama86
@czekoladko droga napewno to nie wolno przymuszac aby malec siedzial na nocniku tym bardziej jak placze.Bo sie zwyczajnie zrazi,wystraszy i robic nie bedzie..
iwus198920
Nie bede napewno zmuszac bedzie gotowy to siadzie:)
czekoladka22
zależy od dziecka bo ja znam swoje i jak go nie posadzę to mi sie zsika a przeważnie jak sie obudzi po popołudniowej drzemce to jest zmierzły i nie chce sikać ja nie mówię że cały czas go zmuszam.
czekoladka22
bo wcześniej sadzałam go tylko przed kąpielą a za dalszą naukę wziełam sie dopiero jak sie dowiedziałam że będę miała następne dziecko i zaczęłam go uczyć jak skończył chyba 14 miesięcy zależy od dziecka moje tylko pokazywało a jak dziecko jest zajęte zabawą to wiadomo że mu sie zapomni :] a moje dziecko nie ma jeszcze 2 lat tylko rok i 8 miesięcy albo inaczej 20 miesięcy !!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.