Menu

Od kiedy podawac inny pokarm

od kiedy mozna podawac dziecku oprócz piersi co innego ? z tego co slyszalam ze od 4 miesiaca? a co można podawać I JAK ZACZĄĆ podawanie w jakich porach

niusiiaczek18
 1008  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie pokarm

Odpowiedzi

Mandarinios
Przy wyłącznym karmieniu piersią po 6 miesiacu czyli jak dziecko zacznie 7 m-c życia... Podczas karmienia mlekiem modyfikowanym można wcześniej...

Warto zwracać uwagę na to jaki wiek jest na słoiczku (jeśli chcesz podawać gotowe jedzonko).

Powinno się podawać stopniowo, pojedyncze składniki i najlepiej przez parę dni (3-5) jeden rodzaj. Ten czas daje szansę na wykluczenie ewentualnej alergii na dany skladnik.

Możesz zacząć np od ziemniaka, marchewki. z czasem można zacząć produkty mieszać np. ziemniak z marchewką, marchewka-dynia-jabłko itp. później można wprowadzać mięso z czasem również źółtko i rybę.

Możesz między 4a 6 m-cem życia podać odrobinę kaszy manny zrobionej na wodzie, aby dziecku dostarczyć trochę glutenu. Potem kaszkę możesz z powodzeniem dodawać do deserków czy zupek.
Mandarinios
aha dodam jeszcze, że czasem dzieciom nie smakują pewne dania. I trzeba pamiętać, że dziecko również może lubić jedno a nie lubić drugiego.:) Poza tym, nie warto też biegać za dzieckiem z łyżeczką.. CZasem potrzeba kilku czy kilkunastu prób aż maluch się przekona do jedzenia:)
JULKA
SŁYSZAŁAM ZE JAK SIE KARMI PIERSIĄ TO POSIŁKI PODAJE SIE W 6-7 MIESIĄCU.MOJA MA 2 MIESIĄCE WIEC CHĘTNIE POCZYTAM CO PÓŻNIEJ MOGE PODAĆ(awve)
inka24
JA TEŻ ZACZEŁAM PODAWAC PO 6 MIESIĄCU.NAJPIERW DAWAŁAM MAŁEJ OBIADKI ZE SŁOICZKÓW,POTEM SAMA ZACZEŁAM GOTOWAC,JEST BARDZO DUŻO STRON Z PRZEPISAMI DLA NIEMOWLĄT.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.