Menu

Od kiedy podstawka zamiast fotelika?

Zastanawiam się od kiedy dziecko może jeździć w samochodzie na podstawce zamiast fotelika. Na podstawce jest napisane od 15 kg, ale nie ma żadnych regulacji dotyczących wzrostu. Chodzi mi o kupno takiej podstawki do samochodu męża, którym Paulinka bardzo rzako jeździ. Bo nie zawsze jest możliwość przełożenia fotelika - jak mnie np nie ma a mąż potrzebuje gdzieś z małą wyskoczyć.

Elektra1
 45022  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak samochód fotelik przepisy

Odpowiedzi

syla
Moja córcia miała niecałe 3 latka jak zaczeła jeżdzić na podstawce
artanis
Mój synek ma 3 lata, ale nadal jeździ w foteliki - uważam, że tak bezpieczniej.
Wg. producentów fotelików, dzieci, które nie tylko ważą 15kg, ale są już na tyle wysokie, aby pas bezpieczeństwa "dorosłych" nie wpijał im się w szyję - mogą siedzieć na podstawkach. Sprawdź zwyczajnie, czy pas jest w odpowiednich miejscach - czyli na klatce piersiowej i biodrach, a nie przy krtani;)
lusilla
Dokładnie, wszystko zależy od pasów - jeśli macie w samochodzie regulację wysokości pasów to śmialo możesz kupić, na pewno będzie pasowało. Tym bardziej, że to na krótkie, sporadyczne przejazdy. Moja córa zaczęła jeździć na poddupniku jak miała 5 latek.
dominika9981
mój najstarszy zaczął jeździć na podstawce jak miał 5 lat, bo dopiero wtedy przekroczył 15 kg i miał taki wzrost, zę pas przechodził mu przezramię, nie przez szyję :) Średni synek jeździ w foteliku, ma 4,5 roku, ale jest niski, ma 105 cm i na podstawce samej pas wpija mu sie w szyję. Jak córcia na podstawce moze normalnie zpaiac pas i nie przechodzi jej przez szyje, to śmiało może jeździc :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.