Menu

Od kiedy telefon komórkowy??

Mam takie pytanie?? Kiedy jest dobry moment żeby kupic dziecku telefon komórkowy??? Masz Andrzej ma już 8 lat i może byłby to dobry moment, ale młodszy syn ma jedynie 5 lat a na poewno też będzie chciał mieć telefon skoro będzie miał starszy brat. Nie wiem co zrobić, bo mały stale za nami chodzi i pyta kiedy dostanę? A jaki dostanę?? itd. itp. w kółko to samo, Zwariować można, Wiem że miałabym większą kontrolę i byłoby bezpieczniej gdyby miał telefon ale jednocześnie mam tyle wątpliwości że nie mogę podjąć decyzji. Proszę o radę

Rouge
 1027  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie wiek telefon komórkowy dziecko

Odpowiedzi

Akoo
Masza Majka dostała telefon dokładnie rok temu – była zatem w wieku Twojego starszego syna. Myślałam że będzie telefon traktowała jak zabawkę i będzie wysyłac niezliczone ilości smsów – jednak podeszla do sprawy bardzo poważnie – ponadto do uzupełnienia konta musi korzystać z pieniędzy które dostaje jako kieszonkowe. To ja nauczyło oszczędności.
kachna30
Adam ma 5 latek i niedawno dostał swój pierwszy telefon. Wprowadziliśmy jednak pewne ograniczenia. Może dzwonić do mnie i do męża i ma pakiet chyba 100 smsów miesięcznie. Jak wykorzysta to musi czekać na następny miesiąc. Nie chcieliśmy narażać się na niepotrzebne koszty. A czujemy się bezpieczniej jak możemy do niego w każdej chwili zadzwonić.
Daria
Ja uważam że 5 lat to trochę mało... ale kwestia poglądów i tyle. Telefon staje się naprawdę potrzebny jak dziecko idzie do szkoły, bo jeździ autobusem, więcej chodzi... dlatego taka granice sobie wyznaczyłam. Uważam jeddnak że należy dziecku zwrócić uwagę na to, żeby w szkole telefon wyłączało.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
ivka
Kiedyś nie było telefonów nie było zmartwienia... Moim zdaniem - telefon jak najpóźniej
lilka
Telefon komórkowy jest dobry, ale nie przesadzajmy. Myślę, ze to za wcześnie. Jednak przede wszystkim zalezy to od dziecka. A dokładniej od jego dojrzałości.
anka1a
nie kupuj telefonu im pozniej tym lepiej nie ulegaj dziecku to ty ustalasz reguly mam 7 letniego syna nie kupilabym mu telefonu to uzaleznienie sa inne lepsze rzeczy
margolcia85
Dzieci mojego kuzyna mają po 15, 13 i 10 lat, starsi dostali 2 lata temu w nagrodę za paski na swiadectwie, a młodszy na pierwszą komunię - czyli miał 9 lat więc myslę że to chyba dobry próg na coś takiego. żadne z nich do tej pory nie czuło się gorsze od kolegów bo nie mieli telefonów. Uważam ze im później tym lepiej bo w końcu telefon to nie zabwaka - jak ja byłam mała nie bylo telefonów i jakoś nikt z tego powodu nie umarł, więc uważam ze i teraz tak będzie.
kasiuja
W tak młodym wieku to chyba jeszcze za wczesnie na telefon. Wielu przestepcow internetowych a nawet pedofilow chetnie wykorzystuje to ze dzieci maja np. telefony z dostępem do neta, wedlug mnie trzeba kontrolowac to z jakimi tresciami dziecko ma do czynienia w internecie, ja na telefonie swojego syna zainstalowałam nawet program spyphone (kupiłam go w Alfatronik) i co jakis czas sprawdzam z kim rozmawia moje dziecko, z kim pisze smsy-y i na jakie strony wchodzi
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.