Menu

Odchudzić małego grubaska

Moja przyjaciółka ma córkę która ma 92 cm wzrostu i waży 16 kg (a ma nieco ponad 2 latka). Normalnie powinna ważyć 12 kg. Jak można odchudzić taką małą dziewczynkę albo cokolwiek zrobić żeby w przyszłości nie miała problemów z otyłością. Dodam, że przyjaciółka mówiła, że jej córa je ciemne pieczywo i nie dostaje słodyczy. Jak pomóc?

lipka70
 1340  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie grubasek waga dziecka grube dziecko

Odpowiedzi

carla1978
Myślę, że nie ma na razie powodów do obaw, dziecko ma lekką nadwagę, ale jeszcze nie jest otyłe. Dziewczynka powinna mieć jednak dużo ruchu na świeżym powietrzu.
Agula
Skoro dziewczynka nie jada w ogóle słodyczy, a na śniadanie ma ciemne pieczywo, to widocznie wysoka waga nie jest spowodowana złym odżywianiem się. Może należy udać się do lekarza?
Olka31
Może zanim pójdziesz do lekarza, warto zabrać dziecko na basen. Moja znajoma tak robi, dziecko się porusza, może nawet jej się to spodoba. Raz w tygodniu taki rodzinny wypad, co Ty na to?
mumczinx
Wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych to jedno ale jak wytłumaczyć dziecku że inne dzieci w przedszkolu czy szkole, które zajadają łakocie i piją dobre soczki (czyli to co dzieci lubią najbardziej) wcale nie mają się tak dobrze ?
kasia13_archiwum
Ogolnie do 5 lat nie stosuje sie zadnych diet. Jezeli dziecko sie zdrowo odzywia, to moze zadbac o wiecej ruchu.
Moje dziewczyny tez byly w tym wieku pulpety i np moja mala wazyla przy wzroscie 86 jakies 13 kg i lekarka twierdzila, ze to wszystko w porzadku. A chuda mala nie jest.
U dzieci ogolnie nie wolno zadnej diety stosowac, a juz na pewno nie bez porozumienia z lekarzem.
Poza zadbaniem o odpowiednia ilosc ruchow mozna tez na jakis czas calkowicie skreslic slodycze. To pomaga.
No, ale skoro mala i tak nie je slodyczy... no to bym sie za bardzo nie martwila.
sali04
Mojej przyjaciółki synek tez ma nadwage...ma 3 latka waży ok 20 kg tyle co mój 4 letni synek...w ogole czesto im choruje i bardzo malo mowi prawie nic,kiedy moj mały mowil gdy mial 21 miesiecy ...a choruje im tak czesto bo ciagle sie poci i wystarczy lekkie zawianie i koniec,kaszel dwa tygodnie...w sumie kaszel ma ciągle...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.