Menu

odciągnięty pokarm

Dziewczyny, czy jak odciągnełam teraz 100 ml pokarmu,Mała zjadła z tego 60 to czy mogę do tego pozostałego pokarmu jeszcze odciągnąć mleko czy mam go już wylać i odciągać nowy,i jak go najlepiej przechowywać???a i jeszcze jedno ile na raz odciągniętego pokarmu z jednej piersi jest w miarę ok,tzn. że jest w miarę dużo pokarmu,Dzięki , miłego dnia życzę(cukierek)(cukierek)(awve)

justyna666
 1239  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie odciąganie mleka

Odpowiedzi

Anemona
ja odciagalam przez prawie dwa tygodnie bo mialam poranione brodawki i nie moglam karmic bezpośrednio z piersi. Odciągałam ile sie dało czasem 120 a czasem 150 dzielilam taka porcje na dwa razy.Np przelalam 60ml mleko do butelki i dalam malej a reszta czekala w lodówce. Mieszalam porcje jezeli mialam np dwa pojemniki w lodowce to zlewalam do jednego i nie laczylam cieplego mleka z zimnym i tego co mala zaczela juz pic a nie wypila do konca wylewalam.
amalka
Jeśli to co zostało jest w butelce z której mała piła (domyślam się, że tak) to absolutnie! Wylej to mleko- będą się w nim rozwijały bakterie zawarte w ślinie. Odciągnięte mleko przechowuj po prostu w lodówce, w sterylnym pojemniku/ wygotowanym słoiku/ butelce. Można kupić specjalne pojemniki lub woreczki (można w nich mrozić pokarm) I nie rozumiem- dlaczego karmisz odciągniętym? Nie lepiej przystawić do piersi? (kwiatek)
justyna666
lepiej tylko moja mała ostatnio się bardzo buntuje przy piersi, i bardzo krótko ssie i nie je tego treściwego mleka i mało przybrała na wadzę, więc muszę jej dawać odciągnięte żeby coś zjadła
amalka
(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
anulaw
Lepiej nie łaczyć takiego mleka ono moze zawierać już sline dziecka i inne drobnoustroje
możesz je przechowywac w lodówce (+4 stopnie) do 24 godzin. W zamrażalniku (-10 stopni) przez tydzień, a w zamrażarce (-18 stopni) nawet do 6 miesięcy. Powinnaś te je przechowywać w specjalnych pojemnikach.można tez w butelkach ale z zakrętką z zaślepką a nie ze smoczkiem, ponieważ w smoczku jest otwór, przez który zapachy, bakterie z produktów w lodówce mogą wnikać do środka. Smoczek należy założyć przed samym karmieniem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.