Menu

Odczynnik Rh???

Jeśli wstępne badania krwi wykazały, że masz grupę Rh-, dostaniesz w tym tygodniu zastrzyk RhoGAM, na wypadek, gdyby dziecko miało grupę Rh+. Dzięki niemu twój organizm nie będzie wytwarzać przeciwciał w obecności komórek krwi dziecka, które mogły przekraść się do twojego krwioobiegu. Zaraz po urodzeniu zostanie zbadane twoje dziecko. Jeśli rzeczywiście ma Rh+, dostaniesz kolejny zastrzyk RhoGAM, tym razem na poczet przyszłej ciąży wiecie cos na ten temat???? o co z tym chodzi???

julia
 667  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie czynnik rh

Odpowiedzi

aneta1262
ja za bardzo nieweim ale ja mialam taka sytuacje bo ja miala grupe krwi ujemna a moje dzieci dodatnia i rowniez dostalam te zastrzyki ale slyszalam ze to niby po to ze jak znow zajde w ciaze to zeby nie poronic ale nie jestem pewna czy to prawda :(
aneta1262
a jednak to prawda za bardzo sie tym nie interesowalam bo nie planuje wiecej dzieic chociaz nigdy nie wiadomo co sie nam przytfafi (smutna)(smutna)
patrycja21
ja tez miaąłmm konflikt , i w obydwu ciazach i dostałam imunogobine
julia
dziekuje Wam za odpowiedzi...ja ma odczynnik dodatni..ale moj akolezanka ma ujemny a rowniez jest w ciazy..jakos juz 27 tydz..dlatego pytalam o co z tym chodzi..dziekuje Wam za odpowiedzi..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.