Menu

oddychanie podczas porodu

Jak trzeba oddychać podczas porodu, czy macie jakieś wskazówki na to?

przyszlamama1
 281  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie oddychanie podczas porodu

Odpowiedzi

kama86
Hmm..Normalnie gleboko i nie chaotycznie..
tlolek
słuchać położnej...ona we wszystkim pomoże
karolincia
Nie pamiętam jak to było ale przy pierwszym porodzie położna mi dużo pomogła.
kama86
Panika i chaotyzm z pewnoscia utrudniaja porod dlatego tak wazne jest zapanowanie nad wlasnym cialem..Wiem z wlasnego doswiadczenia.(kciuki)
amalka
Oddychałam spokojnie. Krzysio "wyszedł ze mnie" w zasadzie sam (trzy parcia i po wszystkim) i nawet nie jęknęłam. Nie miałam powodu by sapać i wrzeszczeć (grins)
Beatka9316
Powinno się oddychać spokojnie tak aby dziecko było również dobrze dotlenione nabierać dużo powietrza nosem i tak jak byś wciągała brzuch a wypuszczać buzią... Ja próbowałam tak robić ale nie widziałam żadnego rezultatu tak czy inaczej strasznie bolało... Mi położne mówiły, że bardzo dobrze oddycham a jak i tak przy każdym skurczu mówiłam, że zaraz umrę... To jedna mi powiedziała że każda rodząca kobieta to mówi i jeszcze żadna nie umarła. Po prostu trzeba ten poród jakoś przejść i myśleć o tym, że jeszcze trochę i będzie po wszystkim :)
renata29
Normalnie trzeba oddychać.Przed parciem warto nabrać trochę więcej powietrza bo może go zabraknąć tylko nie zawsze się o tym pamięta :)
martus1988
szczerze przy moich 2 porodach i przy tym ost co moje bliźniaki rodziłam to więcej rabanu narobiłam bo mojemu Franusiowi aż za bardzo się spieszylo na swiat dołem ,że miałam gdzies rady innych ...... ale urodziłam ...(grins)
martus1988
ale trzeba się słuchać położnej to fakt ona zawsze pomoże .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.