Menu

Odmowa wpuszczenia niepełnosprawnego chłopca na pokład: słuszna czy nie?

Niedawno w Ameryce nie wpuszczono na pokład samolotu 16-letniego chłopca z syndromem Downa. Przedstawiciel linii lotniczych, którymi miał lecieć chłopak odmówił wpuszczenia go na pokład argumentując swoją decyzję tym, iż nastolatek "może stanowić zagrożenie i przeszkadzać pilotowi". Rodzice chłopca zapewniali, że nie stwarza on zagrożenia, jednak mimo usilnych próśb nie udało im się dostać na pokład. Rodzina miała zakupione bilety w pierwszej klasie i nie dostała zwrotu pieniędzy, które zapłaciła za możliwość podróżowania w "lepszych" warunkach. Czy personel lotniska postąpił słusznie?

Ania
 682  8

Odpowiedzi

syla
Oczywiście że personel nie postąpił słusznie,mam nadzieje że poniosą za to konsekwencję
ada410
Zgadzam się całkowicie z sylą... Nawet takie dziecko ma prawo do godnego podróżowania. Jestem bardzo ciekawa, czy gdyby dziecko owego przedstawiciela było chore ,to co on by wtedy zrobił...
amalka
Poczytałam o sprawie opisanej przez Anię i włosy mi się zjeżyły... Matko kochana! Współczuję dziecku, jego rodzicom i pilotowi (ograniczonemu umysłowo najwidoczniej) Co dziwne- zaproponowano rodzinie miejsca w innym samolocie :O Maszyna pancerna chyba, skoro tam już chłopiec nie będzie stanowił zagrożenia... Do tego posadzono dziecko i rodziców na samym końcu pokładu, w izolacji (obok były dwa puste rzędy)

Ci ludzie zostali upokorzeni i skrzywdzeni przez myślenie stereotypowe... Osobiście- życzę rodzinie spoooreeego odszkodowania :)
goskapolak
Ależ przecież dzieciaki z Downem nie są ŻADNYM zagrożeniem!Takie dzieciaki przychodzą do mnie do gabinetu i pracuję z nimi sama- bez rodziców,ochrony,policji,bez paralizatora czy kajdanek!Nigdy nie sprawiły mi żadnych problemów,są pogodne i spokojne.
amalka
@Goskapolak jakim cudem Ty jeszcze żyjesz!? (ironia oczywiście) NIGDY nie widziałam agresywnego dziecka z zespołem Downa. Dzieci jak to dzieci- różne dni miewają, więc "złe" pewnie też... Tutaj (co widać na filmiku) nastolatek spokojnie siedział i bawił się czapką. Nooo faktycznie na co najmniej terrorystę wyglądał... :/
goskapolak
No i to obnażą niestety niedouczenie,ignorancję i stereotypowe myślenie Amerykańców.
Sorki ale z każdym rokiem,gdy moja przyjaciółka ze Stanów przyjeżdża na wakacje do nas ze swoją córką- rówieśnicą mojej- widzę jakich durnot uczą w jej szkole,ewentualnie- czego nie uczą a co dziesięciolatka umieć powinna.
emiliab
No cóż to się nazywa "poprawność polityczna" w Ameryce......
piasekpustyni
Ludzie, szok:( strasznie przykra sprawa. A Amerykanie tacy tolerancyjni podobno:( świat zwariował. Każdy przecież ma prawo do godnego traktowania dlatego że jest CZŁOWIEKIEM!!! Powinni iść do sądu!!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.