Menu

Odpieluchowanie - jak tego dokonać

Kiedy zdecydowałyście, że na Waszego szkraba przyszła pora na odpieluchowanie? Jak tego dokonać? Jak przekonać dziecko do nocnika? I jak przetrwać noce na sucho? Podzielcie się swoim doświadczeniem w tym temacie.

Ania
 1182  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

nocnik pieluchy

Odpowiedzi

smerrfetka
Pati miała 2 latka i 3 msc jak przestała robić w pampery w dzien jak i w nocy.....Najpierw zakładałam jej majtuchy i w nich latała jak się zsiusiała mówiłąm """oooooo siusiu""" siusiu robimy do nocniczka i jej pokazywałam...i tak kilka dni,aż wreszcie się zsikała i mówi "mama siusiu"" Chodziło mi o to By dziecko zrozumiało co to jest siusiu.....Wtedy zaczełam ją wysadzać na nocniczek i powtarzałam ,ze tu się własnie robi siusiu,jak już raz udało się jej zdrobić sama zaczeła siadać na tron :-) ...A w nocy kładam ją bez pieuchy z ceratą ochronną na prześcieradle i wstawałam 2 razy w nocy i wysadzałam ją na śpiąco,potem raz ,aż wreszcie nie musiałam już wstawać.
Agnieshka76
Szymonek miał 2 latka jak pożegnaliśmy pieluchy w dzień. A 3 m-ce później i w nocy. przekonanie nie było zbyt trudne. Biegał bez pampersa i jak zrobił siusiu to było tłumaczenie gdzie to się robi. Szybko zrozumiał że w mokrych gatkach nie jest fajnie. W nocy trwało trochę dłużej zanim się zaczął budzić. Niestety ostatnio tak jakby się uwstecznił. Około pół roku było w nocy sucho a teraz znów posikuje. Nie wiem czym to jest spowodowane ale mam nadzieje że minie.
andziabuziak
Agnieshka76 u mnie z moim Szymonem było i jest podobnie ..teraz na spiocha sadzam małego na nocnik ok 23 jak idę spać :)


nie ma co ukrywać ale ten temat był trochę wałkowany już nie raz
iwona1985
Maja miała 20 miesięcy jak przestała chodzić w pampersach w dzień. A jak skończyła 2 latka to już w nocy wstawała żeby się wysikać do nocniczka :-)))
daryjka87poznan
Moja miała 2,5 roczku juz nauczyła sie wołac na nocniczek.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.