Menu

odpowiedni wiek na pierwsze dziecko

ile lat miałyście jak zdecydowałyście, czy miałyście pierwsze dziecko?

Mariee27
 463  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Partnerstwo i Rodzina pierwsze dziecko

Odpowiedzi

Justyna14
Pierwsze dziecko jak mialam 30 lat.Drugie bede miala trzy miesiace przed 32 urodzinami
jola8443
ja sobie pierwsze dziecko zaplanowałam na 25 lat.w lutym skończyłam a syn w grudniu się urodził.
amalka
To nie jest kwestia wieku. ŚWIAT musi być PRZYGOTOWANY na pojawienie się maluszka.
Bestyjka
Mój facet dostał głupawki na punkcie dziecka kiedy skończył 27lat (ja miałam 20) a że już mieszkaliśmy razem i pracowaliśmy, to zaczęliśmy się starać. W ciążę zaszłam prawie rok później, zdążyliśmy wziąć ślub i się trochę dorobić i nagle mój mąż stracił pracę. Dlatego dojrzałość jest ważna, pracy i stabilizacji nie da się zaplanować.
renata29
Miałam dokładnie jak @Eudaimonia,tylko,że 27 lat miałam.Gdybym poznała obecnego męża wcześniej,byłabym młodszą mamą(29 l jak urodziłam) :)
LaMandragora
Pierwsze urodzilam na 10 dni przed ukonczeniem 23 lat.
Bestyjka
Nie ma sensu myśleć co by było gdyby. Wiesz ile kobiet myśli w wieku 20 lat, że spotkało ideał? Zachodzą w ciąże a po kilku latach wychowują dziecko same bo tatusiowi się odwidziało. Tak samo z wychodzeniem za mąż..mało które małżeństwa są trwałe więc czasem lepiej poczekać bo jak ludzie starsi, to zazwyczaj dojrzalsi i wiedzą czego chcą.
emikacpi
Ja miałam 19 lat jak urodziłam pierwszego synka , nie żałuję , zdecydowaliśmy się na ten krok oboje i byliśmy dojrzali na pewno bo dajemy sobie radę do dziś , moja mama zmarła rok pózniej ... wtedy zawalił mi się świat bo nagle brakło mi wzorca na dobrą matkę dla mojego syna , miałam kilku miesięczną depresję ale pomógł mi mój mąż. Dużo zależy od naszej psychiki i z kim żyjemy. Wsparcie bliskich potrafi zdziałać cuda :))
Beatka9316
Tak na prawdę to chyba nie ma odpowiedniego wieku na dziecko. Wydawało by się, że kobiety starsze mają bardziej poukładane w głowie a nie zawszę tak jest nie raz dziewczyny co mają po 18 lat mają bardziej poukładane w głowie niż takie co mają po 30... Ja akurat jak zaszłam w ciąże to brakowało mi 3 miesięcy do 19 a urodziłam mając 19,5
mateuszowa
Pierwsze dziecko w wieku 26 lat,a drugie w wieku 31.
Czasami myślę, że mogłam szybciej się zdecydowac...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.