Menu

Odrabianie zadań domowych

Martyna nie chce odrabiać zadań domowych, zmusić ją do tego to jest koszmar. Od razu mówi, że nie ma nic zadane, potem patrzę a tu matma, polski... Jak to wygląda u was? Kiedy wasze dzieciaki odrabiają zadania? Bo Martyna to po obiedzie od razu chce lecieć na dwór, a potem jest zmęczona i nie chce się uczyć. Wcześniej nie b yło takich kłopotów robiła zaraz po szkole, bo chodziła na świetlicę. A teraz już nie chodzi.

lusilla
 1154  5

Odpowiedzi

lusilla
Nie nie ma problemów - tylko nie mogę jej zapędzić do odrabiania i to kłamanie, że nic nie zadali. A lecą z materiałem jak wściekli!
norbik
Ja mam to samo z Hubertem-nigdy nic nie zadane aby szybciej na dwór.Konsekwentnie mu tłumaczę że najpierw się przebiera,potem przeglądamy lekcje jeśli coś jest zaznaczone do domu to odrabiamy,pakujemy książki na następny dzień i dopiero jest podwórko.Od 2 lat tołkuję to samo a on ciągle zapomina o zadanych lekcjach-dlatego spawdzamy razem.
lola
Nie wiem czy to się uda, bo każde dziecko jest inne, ale spróbujcie zmotywować dzieci do odrabiania lekcji, a zniechęcić do kłamstwa. Można zrobić tak: spytać dziecko czy ma coś zadane. Jak skłamie to jest kara i wogóle nie wychodzi na podwórko, a jak odpowie prawę, że jest to sprawdzić czy dużo jest zadane. Można najpierw dać się pobawić dziecku na podwórku, jakiś określony czas, a później odrabianie lekcji. Zabawa krótka w formie relaksu, a jak dziecko skończy odrabiać lekce i będzie jeszcze czas na zabawę to ok. Oczywiście trzeba sprawdzić czy dziecko żeczywiście odrobiło lekce. To powinno zmobilizować je do nauki. Im szybciej odrobisz lekcje tym dłużej będziesz się bawić.
lola
Ważne jest aby najpierw przedstawić dziecku obowiązujące zasady.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.