Menu

odroczenie 6 latka od obowiązku pujścia do pierwszej klasy

Witam was bardzo serdecznie.
Ponieważ mój syn jest z pierwszej połowy roku to ma obowiązek pójścia do pierwszej klasy jako sześciolatek. I tu moje pytanie do w jaki sposób mogę go odroczyć. Chodzi mi o to gdzie mam się udać w pierwszej kolejności, bo słyszałam różne wersje jedni mówią że pierwsze muszę iść do poradni, a inni mówią żeby iść do szkoły to szkoła wysyła pismo o odroczenie do poradni. Już sama nie wiem co robić. Jeśli ktoś wie jak to wygląda to piszcie.

bobonikos1
 470  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Szkoła i Kształcenie sześcolatek

Odpowiedzi

kama86
Najlepiej to zapytaj wychowawce w przedszkolu gdzie masz sie udac i jak zalatwiac odroczenie.

Zdawnych lat pamietam ze byla to Poradnia Psychologiczno-pedagogiczna.
Szkola kierowala na takowe badanie ale rodzic jesli ma ku temu podstawy mogl tez sie tam zglosic ze skierowaniem i przebadac dziecko.Tak bylo kiedys..
tlolek
http://www.ratujmaluchy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=526&Itemid=

pod tym linkiem znajdziesz informacje na ten temat.
Runka
jestem wlasnie w trakcie zalatwiania takiego odroczenia. po pierwsze musisz sie zorientowac do jakiej poradni nalezysz rejonowo (jesli masz w miescie jedna to problemu nie ma), nastepnie udajesz sie tam w celu umowienia spotkania by uzyskac orzeczenie o braku dojrzałości szkolnej twojego dziecka. Gdy juz taka decyzje otrzymasz idziesz z nia do dyrektora szkoly rejonowej i tam uzyskujesz zezwolenie na odroczenie dziecka. Ale pamietaj o tym ze dyrektor moze takiego odroczenia nie wydac, albo narzucic ze spoko odroczenie bedzie ale dziecko ma uczeszczac do zerowki w ich placowce.
Sa to informacje uzyskane bezposrednio od dyrektora Centrum pedagogiczno-psychologicznego oraz potwierdzone przez pania dyrektor szkoly do ktorej uczęszcza moj syn
MamaMateuszka
Polub na facebooku profil Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców, stale jest coś na ten temat. Naprawdę polecam.
Runka
ja chyba wkoncu oglupieje na tle tego odroczenia... dzwonie dzisiaj do poradni by sie umowic wkoncu na wystawienie orzeczenia o dojrzalosci szkolnej i co slysze ze w zeszłym tygodniu weszło w zycie ze opinie o dojrzałości dziecka uczeszczajacego do przedszkola/zerówki wystawia nauczyciel i na tej podstawie dyrektor szkoly podejmuje decyzje o odroczeniu... normalnie mozna oszalec co chwile sie to wszystko zmienia... ciekawe co to bedzie za tydzien...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.