Menu

Odstawienie pigułki

Witam, myślimy z mężem o dziecku:) Postanowiłam odstawić pigułki (Cilest) i odczekać jeden cykl zanim odstawimy wszelkie inne zabezpieczenia. Czy to nie za krótko? Słyszałam wiele opnii, nawet taką, że po odstawieniu pigułki trzeba czekać pół roku zanim rozpocznie się staranie o dziecko:/

leenaa
 630  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka pigułka

Odpowiedzi

cath4
Moja lekarka twierdzi, że wystarczą 3 miesiące tyle organizm oczyszcza się z hormonów.
monique25
brałam przez 6 lat mercilon odstawiłam w lipcu a w sierpniu bylam w ciąży ; mam zdrowego synusia (grins)
KlaudynaK
Ja słyszałam, że powinno się poczekać około 3 miesięcy, warto przez ten czas, po odstawieniu pigułek brać folik. Tak czy inaczej wydaje mi się, że jeden miesiąc spokojnie wystarczy. Często podobno bywa, że po odstawieniu pigułek jeśli szybko zajdzie się w ciąże, jest to ciąża mnoga, ale nie koniecznie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Magdzik
Ja brałam Yasmin 2 lata, odstawiłam w listopadzie, a w grudniu byłam już w ciąży(grins)(grins)(grins) Moja córcia jest okazem zdrowia - ODPUKAĆ - jeszcze nie chorowała przez te 10 miesięcy(kciuki)
Zana
obydwa razy zaszłam w ciąże od razu po odstawieniu ...(grins) ... są rózne zdania na temat czy trzeba odczekać ...moj lekarz twierdzi że teraz jest w pigułkach taka mała ilość hormonów że czekanie nie jest konieczne:-)
leenaa
No i sie udało:) Juz mówie jak było. Moja pani ginekolog poradziła odczekac cykl badz dwa po odstawieniu pigułki żeby organizm doszedl do siebie. Odstawiłam pigułkę w lipcu. Odczekałam.. A dzis dowiedziałam się, że jestem w 6 tygodniu ciązy:) Trzeba było trochę cierpliwości ale się opłaciło. Fantastyczne uczucie!:) Pozdrawiam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.