Menu

oduczanie od smoka,a gryzienie paluszków:)

chciałabym oduczyć Wiktorka ciągnięcia smoka tym bardziej,że jest duży (15m.) no i ma 10 ząbków..niby wszystko ok tylko Wiktorek zaczął teraz,gdy wychodzą mu kolejne ząbki zaczął coraz częściej wkładać paluszki do buzi i je gryźć,daje mu dlatego smoczka-wiem,że to i to jest złe,ale co wybrać lub co robić??bo z gryzaków już wyrósł

madusia
 624  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat oduczanie gryzienie smoczek

Odpowiedzi

moput
Myślę, że bezpieczniej będzie gdy Wiktor będzie gryzł smoczek niż ręce. Może na czas ząbkowania pozwól mu jeszcze pochodzic ze smokiem a później staraj się go zająć na tyle by w ciagu dnia go nie potrzebował tylko do spania. A jak przyjdzie odpowiedni czas zabierzesz smoka na zawsze. U nas ten odpowiedni moment przyszedł niedawno, Wojtek ma 25 msc. Może Tobie uda się wcześniej pozbyć smoczka, czego życzę.
kaisaa4
mi sie wydaje ze to nie jest kwestia ząbkowania. ja bym nie dawała smoka on chyba chce coś po prostu wkładać do buzi i podgryzać. sam sobie raczej krzywdy nie zrobi. czuje czy to boli wiec raczej sie za mocno nie ugryzie. zostało ci tylko upominanie. w końcu przestanie to robić.
Circle
mojemu odstawiałam tydzień temu , zbiegło sie to niefortunnie z chorobą. Daje mu do gryzienia szczoteczkę do zębów (bardzo to lubi) i gumowe zabawki, bo gryzaki dawno wywaliłam. Rzeczywiście, jakby nic nie miał pod ręką, to zaczyna pchać paluszki do buzi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.