Menu

oduczanie siusiu w nocy,silne odparzenia:(

witam kochane juz pozno ale dopiero moge odpaczac.moje pyt jak wyzej maly mi robi w dzien juz na nocniczek ale nie wiem jak w nocy oduczyc czy dac mu jeszcze czas i sam sie bedzie budzil?a 2pyt w dzien juz wogole nie uzywam pampersow tylko na noc nigdy nie mialam problemu z odparzeniami tylko damian ma to dziwne ze z bokow pupy i dzis przy kapieli jak go mylam to az takie zgrubiale to ma i strasznie zaczeriwnione czy moze to byc uczulenie na nocnik na ten plastik on bardzo czesto siada i czym moge go smarowac

monikas342
 830  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie dziecko nauka pielęgnacja

Odpowiedzi

MAJA15
Odpowiem ci tylko na pierwsze pytanie, bo na drugie..to nie mam pojęcia co ci napisać. Jak ja odzwyczajałam starszą córkę sikania w nocy...to kupowałam w aptece takie ceratki..tylko nie wiem jak one się nazywały...ale jak powiesz w aptece o jakie ci chodzi to te panie na pewno będą wiedziały. Kładłam taką ceratkę na prześcieradło...(ona jest dosyć duża) i wtedy jeszcze dwa razy w nocy wysadzałam moją córkę przez sen i ona robiła siusiu....nie pamiętam jak długo to trwało, ale zdało egzamin na 5!!! Młodszej córce zakładam jeszcze pampersa na noc, ale bardzo często zdarza się, że ma go suchego...czyli potrafi wstrzymywać siusiu przez całą noc, więc chyba ceratki dla niej będą nie potrzebne!!!!(grins)(grins)(grins)(grins)
monika89
Ja mojemu synkowi zakładałam pampersa w nocy przez jakiś czas, pomimo tego, że w dzień robił siusiu na nocnik. Zazwyczaj budził się z suchym pampersem, albo budził się w nocy i robił siusiu na nocnik :)
amalka
Te ceratki o których wspomina MAJA15 to podkłady (grins) Bardzo fajna sprawa.

Już od kilku specjalistów słyszałam, że nic na siłę. Jeśli brzdąc budzi się rano z suchą pieluszką i sytuacja powtarza się kilka razy- to jest odpowiedni moment, by powiedzieć pielusze "papa".

Odnośnie drugiego pytania- nie pomogę niestety (kwiatek)
rozowa82
ja nie oduczałąm samam przestała, w sumie to nawetnie wiedziałabym jak sie do tego zabrac.... a co do odparzeń to mi pomagał na takie mocne po antybiotykach linomag BOBO i clotrumazolum.... ale jezeli bedzie sie powtarzac to skontaktuj sie z lekarzem skoro podejrzewasz uczulenie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.