Menu

Oduczanie spania w ciszy

Witam! Jestem tu nowa/nienowa ;)
2 lata temu byłąm na tym portalu, ale z chwilą poronienia pierwszej ciąży nie byłam w stanie czytac o ciążach/dzieciach i wyrejestrowałam się obiecując, że wrócę jak urodzę...

I urodziłam...:) Mam prawie 8 miesięcznego chłopca Arusia:)

I... niestety nauczyłam Go spania w ciszy, tzn na dworze śpi bez większych problemów, ale w domku nie zaśnie jak jest głośno.

Nie chciałam Go tego uczyć, ale mieszkam z teściami i częśto przychodzą do Nas ich wnuki i bardzo rozrabiają i Mały jak miał jakiś m-c, 2 zaczał poznawać świat (jako noworodek spał czy się waliło czy paliło) i wszystko Go zaczęło interesować, co rusz odwracał wzrok i teraz mam problem w domku, bo musi być cicho.

Wiem, wiem nie powinnam Go uczyć, ale na tamtą chwilę nie miałam pomysłu na inny sposób, wieczorem jak już uśnie to śpi i wszystko można robić, ale od casów ząbków jest trochę gorzej, tv musze ciszej oglądać, niby już przeszło, ale gorszy sen został.

Może spotkałyście się z tym problemem i znacie jakieś sposoby?

PozdrawiamY:)

Sylwia i Aruś

sungirl25
 1394  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

sen dziecka

Odpowiedzi

jagoda30
powoli wprowadzaj dźwięki,pozytywka,płyta z jakąś spokojna muzyką,radio.Chyba większośc dzieci lubi spać w ciszy,moja córka też,a syn (5lat) może mieć dyskotekę za ścianą i mu zwiewa.
Beatka2010
Moja Viki zawsze lubiła spać w ciszy i ma to po mnie.Ja też mam lekki sen i każdy choćby piard(grins) mnie budzi.Dobrze,ze już nie śpi w ciągu dnia,bo teraz na nowym,ciasnym mieszkaniu w bloku byłoby ciężej utrzymać ciszę w ciągu dnia(awve)
Basia1980
Mój mały też spał w ciszy no bo i ja lubię ciszę w domu. Jak spał to byłam cicho teraz też jest cisza dopóki nie zaśnie a potem już nic mu nie przeszkadza. Wyrośnie z tego, zacznie chodzić szaleć to będzie padać i nic mu nie będzie przeszkadzać(grins)
ausa
przy pierwszym dzieciaczku chodzilismy na paluszkach z mezem teraz maly ma 3 lata i mlodsza siostrzyczka 3 tygodniowa nie ma tego komfortu maly daje popalic po przyjsciu z przeczkola (kciuki)
Kasia1978
ja właczyłam radio
sungirl25
Dzięki :) i mnie pocieszyłyście, bo to, że twierdzę, że Go nauczyłam to mam codziennie wpajane przez teściów, a za Nimi powtarza to mój Mąż. Jakbym mieszkała sama byłoby wszystko innaczej. Ja także lubię ciszę i tylko tak zasypiam, więc zawsze uważałam, że Mały też tak woli. PozdrawiamY:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.