Menu

oduczenie dziecka spania z rodzicami

Jak mogę oduczyć dziecko spania z rodzicami? Moje dziecko ma ponad dwa lata, i nie ma rady musi spać z nami albo tylko z mamą, jak udało wam się oduczyć tego dziecka? W jakm wieku wasze dzieci przestały spać z rodzicami?

Asiek30
 261  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem spanie z rodzicami

Odpowiedzi

lola86
Nasza bała się tylko gdy dostała swój pokój , choć była nim zachwycona . Czasem przerastała ją ciemność . Przychodziła w nocy do nas , więc szłam spać do niej . Kładłam się na kanapie i czekałam aż zaśnie . I tak nawet pare razy w ciągu nocy . Teraz ja się przebudzi to pstryka lampkę napije się i śpi dalej . Są dni kiedy przychodzi w środku nocy bo się czegoś boi , więc zostaje z nami .
kama86
Dzieci nigdy z nami nie spaly.
Od malenkosci mialy swoje lozka.

Nauczysz dziecko spac osobno tylko swoja stanowczoscia.
Kilka nocy napewno bedzie ciezkich,ale najwazniejsze to sie nie poddawac(kciuki)
Wytlumacz dziecku ze bedzie spalo w swoim lozeczku.
renata29
Starszy synek miał ok.roku i 8 miesięcy jak kupiliśmy mu łóżko z barierką i zaczął tam spać.Wrócił jednak do mnie i dopiero w wieku 4 lat przeniósł się z powrotem do siebie kiedy wyremontowaliśmy pokój dziecięcy.W nowym pokoju z chęcią śpi.Młodszy ma prawie 3 lata i nadal śpi ze mną.
oli28
Córka długo spała z nami miała coś ok 8 miesięcy jak zaczęłam przyzwyczajać ją do swojego łóżeczka.Było ciężko był płacz,krzyk,ale konsekwentnie odkładałam ją do łóżeczka i po tygodniu zasypiała w swoim łóżku bez problemu.Na początku łóżeczko stało w naszej sypialni,a po jakimś miesiącu przenieśliśmy ją do własnego pokoju.
amalka
Krzysio ma lat 6 i często śpi z nami. Wszyscy troje to uwielbiamy (cukierek) Do siebie przeniesie się na stałe zapewne gdy sam poczuje się "za dorosły". Nie mam zamiaru odzwyczajać synka od spania z rodzicami. Nie ma nic cudowniejszego niż poranne kotłowanie się po przebudzeniu (grins)

Może mam podejście niepedagogiczne ale kicham na to (grins)
maja1482
Moje dzieciaczki spały z nami niemal od urodzenia. Głównie z powodu mojego wygodnictwa. Karmiłam dzieci piersią przez ponad dwa lata, również nocą. Co za tym idzie, gdybym musiała wstawać przez ten czas co dwie trzy godziny, przystawiać do cyca, ponownie usypiać i takie tam, to chyba padłabym na twarz ze zmęczenia. Tym sposobem i ja byłam bardziej wyspana i dzieci zadowolone(grins) Córcia dostała swoje dorosłe łóżko, kiedy skończyła dwa latka. Urzędowaliśmy wtedy razem w jednym pokoju, wiec gdy coś jej się śniło to nas wołała i albo mąż, albo ja uspokajaliśmy ją i wracaliśmy na swoje łóżko. Synek podobnie, po skończeniu dwóch lat dostał swoje duże łóżko i śpi od tego czasu w pokoju z córką. Oczywiście zdarza się dosyć często, że budzi się w nocy czy nad ranem i przydreptuje do nas, ale nam to wcale nie przeszkadza. Może z tym małym wyjątkiem, że mamy wąskie i niewygodne łóżko, a młody zajmuje 2/3 miejsca(grins)
iwus198920
Nasz 3 latek często przychodzi w nocy do Nas i słodkim głosikiem pyta czy może się z Nami położyć oczywiście kładzie się w środku i śpi tak do rana :)
MamaMajki2009
Moja córka spała z nami tak do 10 miesiaca zycia, potem w lozeczku , ale bywało tak,ze spała do 1 w nocy i potem donas ja brałam bo sie budziła. a teraz ma prawie 5 lat i śpi sama na swoim lozku i nie ma mowy nawet by zasneła w naszym. wystarczy ze leze koło niej jak zasypia i jak tylko wstaje przychodzi do nas do lozka sie tulic.
Bestyjka
Mój syn miał 15 m-cy jak pierwszy raz był chory i budził się tak często, że zaprosiłam go do nas , po chorobie próbowałam go znów nauczyć spać samego ale już był za mądry ;) teraz ma 3,8l i nadal śpi z nami, nam to nie przeszkadza, on jest szczęśliwy ale na wiosnę jak pójdziemy na nowe mieszkanie, kupimy mu łóżko i będzie się przyzwyczajał.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.