Menu

oduczenie smoczka

kiedy udało wam się oduczyć smoczka dziecka i jeśli chce się pisać, to napiszcie jak wam się to udało?

martax
 261  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem smoczek u dziecka

Odpowiedzi

tlolek
Łobuziaki miały coś ok. 2,5 lat jak pożegnały swoje "dydusie" (niestety dość późno to nastąpiło)
W obu przypadkach ucinałam końcówki smoczka.Dziecko dostawało smoka np. na drzemkę. Jeśli nadal mu pasował po drzemce ucinałam znowu kawałek i znowu aż w końcu samo dziecko nie chciało smoka.
Cała akcja była dość szybka. U synka zajęło nam to niecałe 2 dni a z córcią może 3 dni. Najważniejsze że obyło się bez płaczu i większych rozpaczy za utraconym "dydusiem"
Po prostu już nie smakował
jagoda30
Mąż wyczuł odpowiedni czas i po prostu do spania nie dał smoczka i tak zostało(kciuki)
amalka
Mój mały smoka nie chciał, toteż nie musiałam go oduczać.

Mój smoczek spadł z balkonu wprost pod pyszczek węszącego psiaka. Mamusia zrobiła smutną minkę i oznajmiła, że piesek smoczka zjadł. Przyjęłam to do wiadomości i dzielnie rozstałam się z pocieszycielem.
MamaMateuszka
Jak miał prawie rok to sam zrezygnował, gorzej było bo miałam termometr w smoczku i jak dostał gorączki to nie mogłam mu zmierzyć, musiałam kupić taki na czoło....
clyde22
Nasz pożegnał się bardzo późno. Spał z mońkiem do ponad 3 lat. Sprzedałem my historyjkę z netmamy zaczerpniętą, że jakaś tam MAŁA DZIDZIA, bardziej od niego potrzebuje tego mońka. Razem zapakowaliśmy go w pudełko, zataśmowaliśmy, synek dyktował, co mam napisać na pudełku, jakiś rysunek strzelił i "wysłaliśmy" to pudełko do adresatki.
Poszło bez żadnych problemów - chyba my "starzy" bardziej temat przeżywaliśmy od młodzieńca. (smiech)(pokoj)
iwus198920
Igorek miał około 1,5 roku. schowałam wszystkie smoczki jak się pytał o nie to mówiliśmy że już jest duży a smoczki są dla dzidziusiów i obyło się bez płaczu.
kama86
Syn tydzien po swoich 2 urodzinach odstawil smoczek i butelke.Wytlumaczylam mu ze jest juz duzy i nie moze miec juz smoczka bo zabki mu sie krzywic beda (o zgryz mi chodzilo)..
Zrozumial i sam wzucil do pieca u babci(rofl) Ani raz sie nie zapytal o smoczek czy butelke.
Bestyjka
Czarek miał rok. Szybko przestałam mu go dawać w dzień, tyko jak był marudny. Jak zasypiał to wycagałam mu a jak miał rok to wyrzuciłam
oli28
Ja z tym raczej nie będę miała problemu bo moja córka nie wie co to smoczek traktuje go jak obiekt z innej cywilizacji:)
czekoladka22
moja córcia kiedyś usnęła bez smoczka jak byłam na odwiedzinach u mojego taty i przespała tak całą noc wiec stwierdziłam ze jak jedną przespała to już nie potrzebuje go wytłumaczyłam jej że smoczek pojechał na wakacje no a miała chyba z 3 latka więc najwyższy czas juz był:] parę dni popytała przed snem o niego i mieliśmy spokój ze smoczkiem :]
renata29
Starszy synek miał już ponad dwa lata jak któregoś dnia wrzucił smoczka między kaloryfer i łóżko.Powiedziałam,że nie wyjmę,nie dopominał się i jakoś zasnął wieczorem bez niego.Później pytał o smoczka,długo wspominał,że leży za kaloryferem ale żadnych problemów ze spaniem nie było.Młodszy synek w dzień szybko przestał używać smoczka.Brał go tylko wieczorem do spania i dokładnie nie pamiętam ale jakoś po roku sam z niego zrezygnował.Nie musiałam go oduczać.
JUSTYNA300511
Ja u syna i u córki zastosowałam ten sam sposób zrobiłam tak jak pisała @ tlolek tylko ja obcięłam prawie cały zostało moze z centymetr tej części gumowej ,dwa dni i dzieci zapomniały ze coś takiego kiedyś istniało
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.