Menu

Odzwyczajanie od smoczka

Kiedy waszym zdaniem jest najlepszy moment na pożegnanie ze smoczkiem? Majeczka ma 16 miesięcy i wydaje mi się, że już najwyższa pora. Nie wiem jak się do tego zabrać...

regina
 1696  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

nauka smoczek odzwyczajanie

Odpowiedzi

Aagataa
Rafałka zaczęlam odzwyczajac jak miał 2 latka, bo lekarz powiedział, że najwyższa pora inaczej groziła mu wada zgryzu. Gdzieś kiedyś słyszałam legendę o smoczkowej wróżce i opowiedziałam mu, że jest taki czas że pojawia się smoczkowa wróżka i zabiera smoczek dla innych malutkich dzieci a w zamian zostawia jakiś prezencik pod poduszką i że musi się tego spodziewać. Od tego czasu mały codziennie zaglądał pod poduszkę i szukał prezenciku. Specjalnie odczekałam kilka dni i zabrałam smoczek a zostawiłam mały samochodzik. Obeszło się zupełnie bezboleśnie.
kosia
Z moimi córami też poszło jakoś bezproblemowo. Nie pamiętam dokładnie kiedy, ale każda na pewno przed skończeniem dwóch latek. Po prostu zabierałam smoczki i mówiłam, że smoczki są już zmęczone swoją pracą i pojechały odpocząć. Owszem było marudzenie, ale działało.
paula80
To jest bardzo indywidualna sprawa. Maksiu sam zrezygnował ze smoczka po prostu przestał się go domagać i już. Schowałam i po kłopocie.
kasia13_archiwum
Nie musialam zadnej z moich corek odzzwyczajac.
Fatima po prostu nigdy nie lubila i nie uzywala smoka.
Yasmina natomiast odzzwyczaila sie sama majac 18 miesiecy. Tak po prostu. Z dnia na dzien nie potrzebowala go wiecej i nie chciala.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.