Menu

oglądanie TV

czy wasze niemowlęta czasami oglądają telewzję, czy włączacie im jakieś bajki na chwilę, czy zero telewizora?

Anitka84
 372  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem telewizja

Odpowiedzi

oli28
NIEMOWLĘTOM??!!!!!!! a na cholerę takiemu maluszkowi telewizja!!!!!!!! Moja 14 miesięczna córka ogląda bardzo sporadycznie góra 5 min.Dziecku telewizja do szczęścia nie jest potrzebna
oli28
Dziecku trzeba organizować czas wymyślać różne zabawy,bawić się z nim,a nie posadzić przed telewizorem,żeby dziecko gapiło się jak sroka w gnat!!!
MaLaCzarna
Ja też się zastanawiam po co niemowlakowi TV?
oli28
Dla mnie włączanie takiemu maluszkowi telewizora to wyłącznie wygoda matki która w ten sposób pozbywa się dziecka bo innego powodu nie widzę
oli28
@Geodonna23 dobre pytanie zadał psycholog dziecko do 3 roku życia które ogląda telewizje może mieć problemy z koncentracją,z wyrażaniem emocji,może być nadpobudliwe itp
Dziecko do 3 roku życia nie powinno oglądać telewizji dłużej niż 15 min
LaMandragora
Nie mamy TV.
oli28
Ja nie mam nic przeciwko temu,żeby starsze dziecko obejrzało bajkę,ale określony czas a nie pół dnia i pod kontrolą rodzica.
Ja czasami z bratankiem oglądam bajki,ale powiem szczerze,że niektóre bajki mnie przerażają latają jakieś potwory ni to człowiek ni zwierze.
No moja córka nie ma na razie potrzeby oglądania bajek jesteśmy na etapie książeczek,obrazków itp
iwus198920
zgadzam się do tej pory dokładnie do wczoraj pozwalałam mojemu synkowi oglądać rano scooby doo do wczoraj.. gdy usłyszałam w tej bajce słowo ''ZAMKNIJ SIE'' Nie spodziewałam się, że w bajkach mogą być używane takie słownictwa
Beki
Nie wyobrażam sobie niemowlaka przez tv, siedzącego grzecznie i oglądającego. To jest nie możliwe. Zresztą, kiedy niemowlak miałby to robić? Uczy się siadać, raczkować, chodzić, jeść, mówić itp? Kiedy?! Nie dla tv tak wcześnie.
iwus198920
dodam, że młodszy 11 miesięcy jeszcze nie ogląda bajek :D
amalka
No jasne! Nawet gdy karmiłam cycem, oglądaliśmy razem. Specjalnie tv na suficie podwiesiliśmy, co by nam wygodniej było (kciuki)

A tak na poważnie- setki innych miałam pomysłów na organizowanie synkowi czasu.

@Iwus w bajce "Film o pszczołach" usłyszysz następującą wymianę zdań"
- "Ty, widzisz tych dwóch?"
- "No co? Jakieś CIULE z ula" (krejzolka)
Nic mnie już nie zdziwi...
oli28
(bach)(bach) niedługo to od razu do wózka będzie w zestawie jakiś tablet
amalka
Krzysio z kolei reklamy uwielbiał (grins)
renata29
No dobra,mój starszy synek oglądał kiedy paznokcie mu obcinałam.Nie dało się już przez sen a zabawienie go nie przynosiło rezultatów,więc przez te 2-3 minuty co kilka tygodni patrzył w telewizor a ja bez strachu obcinałam mu paznokcie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.