Menu

ogórki

Dziewczyny mam problem natury kulinarnej, może któraś z Was wie dlaczego ogórki kwaszone mi pleśnieją? Jakiś miesiąc temu robiłam ogórki i już widzę w słoikach pleśń i co roku to samo(zla)(zla)(zla)

gocha2914
 1211  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odżywianie przetwory

Odpowiedzi

Edytka85
Może nie wszystkie ogórki są zalane zalewą i wtedy się psują i pleśnieją.
aniula
okres???!!!!(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka) no prosze was!!!!kolejny zabobon jak dla m,nie..ja zaprawiam nawet jak go mam i jakos nic mi sie nie psuje....(grins)(grins)(grins)(kciuki)
gocha2914
U mnie okres odpada, jestem w ciąży, stoją też w chłodnym miejscu, może druga odpowiedź? Przekonam się za rok
aniula
ja nie wierze w zadne zabobony...taka juz jestem....ale moja bratowa tez twierdzila, ze jej placki nie wychodza bo ma okres.....

okres sie skonczyl , a placki jak byly zakalce na 1cm , tak nic sie nie zmienily....(smiech)(smiech)(smiech)(smiech) wciaz 1 cm!(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
emiliab
Ja musiałam kiedyś wywalić całą partię, bo okazało się, że koperek był zainfekowany jakimś grzybem. Ale stawiałabym na to, że zalewa nie przykrywa całości ogórków lub te ogórki nie nadają się do kwaszenia, nie wszystkie odmiany są dobre na przetwory.
Basia1980
Ja zawsze zalewam gorącą woda i od razu zakręcam wtedy mi się nie psują
mool
Może używasz złej soli.Musi być taka gruba do przetworów z nie zwykła co się używa na co dzień
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.