Menu

ogorki hiszpanskie

ogorki hiszpanskie sa zatrute zabilo juz 5 osob w polsce wiecie cos na ten temat?(telefon)

agnese32
 1316  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Odżywianie

Odpowiedzi

agnese32
doszlo do mnie to we faktach. idzcie na www.fakty.pl ogorki z hiszpani(kwiatek)
aniol
31-letnia Polka, która zjadła ogórki kupione w Niemczech, walczy o życie w szpitalu w Szczecinie. Kobieta zaraziła się groźną bakterią coli, jej stan lekarze określają jako bardzo ciężki.

Kobieta trafiła do szczecińskiego szpitala z Piły, gdzie była wcześniej hospitalizowana po powrocie z Niemiec. Jak poinformowała rzecznik sanepidu Renata Opiela, za ciężkie zatrucie pacjentki odpowiedzialny jest jeden ze szczepów pałeczki okrężnicy - Escherichia coli. Rzecznik dodała, że w części przypadków przebieg zachorowania jest ciężki. W Niemczech zmarły trzy osoby zarażone tą bakterią.

W związku z tym, że liczba zachorowań w Niemczech rośnie lawinowo, inspektorzy sanitarni w całej Polsce otrzymali polecenie, by sprawę monitorować - podkreśliła Opiela. Wszyscy państwowi powiatowi inspektorzy sanitarni w województwie zachodniopomorskim zostali powiadomieni o problemie i mają poinformować wszystkich lekarzy rodzinnych, którzy mogą spotkać się z takimi zachorowaniami w swoim rejonie.
REKLAMA Czytaj dalej

Po zatruciu skażonymi warzywami w Niemczech zmarły już trzy osoby. Największą liczbę zachorowań notuje się w północnych Niemczech. Badania wykazały, że większość chorych spożywała surowe sałaty, pomidory i ogórki. Mogły być one zanieczyszczone fekaliami ludzi albo zwierząt.

Zastępca głównego inspektora sanitarnego zapewnił, że w Polsce nie ma zagrożenia zatruciami pokarmowymi powiązanymi z zatruciami w Niemczech. Sanepid przypomina jednocześnie, by bardzo dokładnie myć warzywa lub poddawać je obróbce termicznej.
kasiulka1985
słyszałam dziś w faktach i te w niemczech też z bakteriami, dodatkowo pomidory i sałata :/
aniol
napewno nic fajnego bo u nas pelno sprowadzanych warzyw...ale nie mozna panikować ,podstawa to sparzac warzywa i owoce.
karolcia514
tak jak kiteczek nie..i nie mam pojęcia co to są ogórki hiszpańskie?..
agnese32
a jak sparzysz salate (kwiatek)
daryjka87poznan
Dzis o tym słyszałam w tv.
tymianek
może ja mam dziwny tok myślenia, ale natura się z nas teraz śmieje. Sami sobie tworzymy taki los, ale widzimy tylko efekty końcowe, czyli zatrucia i smierć. A czemu nie zadziałac na początku tej piramidy , czy nie możemy uszczelniac szamb, albo przestać tworzyć "nielegalne" szamba, z których to własnie bakterie wędrują sobie do naszych upraw. Czy nie można sprzatac po psach? Bo czym się różni gówno psie od ludzkiego????
A jak przychodzą roztopy, to co fajnie pływa po chodznikach i spływa do zlewni ( jezior, rzek) - psie"miny". A z tych zlewni ludzie pobieraja wody (barf)
echhhhhhhhh, szkoda słów ..... a co najśmieszniejsze Escherichia coli, żyje w ostatnim odcinku naszego układu pokarmowego, czyli zabija nas to co wcześniej wydaliliśmy (barf)
agnese32
TYMIANKU (klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
elizka
Mama mi mówiła dziś - ja zazwyczaj co czwartek chodzę na targ i kupuję od tych samych ludzi którzy są rolnikami ....
margolcia85
ja sałatę jem z ogródka teściowej, a ogórki myję i obieram ze skróki :) omidora wyparzam bo skóry nie lubię więc looz, poza ty kupuję w warzywniaku gdzie większość produktów to własna "hodowla"
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.