Menu

Ograniczone prawa

Witam,po miesiącu mieszkania w nowym miejscu,sasiadka wyprawila 13 urodziny syna,gdzie byla pijana.ja w tym czasie byłam na mieście i jak wchodziłam do mieszkania swojego to juz byla interwencja policji.miała 2 promile.znajoma jej wzięła opiekę na 3 jej dzieci.dowiedziałam sie ze juz z mężem maja do nich ograniczone prawa za to samo czyli alkohol.mąż w tym czasie byl za granicą,maja kuratora,babą z opieki codzien u nich.dzis dostala wezwanie do sadu o zmianę praw do dzieci.dzieci 10 miesięcy,9 lat i 13 lat.jak myślicie zabiorą im te dzieci czy moze jakoś da radę zeby zostały dzieci przy niej.bo tak na co dzień to źle nie maja. Ale mimo wszystko,ja nigdy bym tak nie zrobila jak ona.znacie podobne sytuację?jakie jest wasze zdanie na ten temat..

Marta050709
 537  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

MamaMateuszka
Nie jestem święta i zdarza mi się pić alkohol na imieninach czy weselu, nie mam nic przeciwko pod warunkiem, że dziecko ma zapewnioną opiekę wtedy.... 2promile to nie jest mało, swoją drogą w urodziny syna mogła sobie darować, przypuszczam, że najlepszym prezentem dla tego chłopaka byłaby trzeżwa matka skoro piszesz, że sytuacja się powtarza...


@ ateno podobno dawka śmiertelna jest wyższa dla Polaków i Rosjan niż dla reszty krajów(grins)
Marta050709
Masz rację.
redrose
@atena, możesz mi podać linka z informacją, w której wyczytałaś, że 2 promile to dla "normalnego" człowieka dawka śmiertelna? We wszystkich źródłach, do których udało mi się dotrzeć jest napisane, że za śmiertelną dawkę przyjmuje się 4-5 promili, ale może pod tym w cudzysłów wziętym "normalnym" masz na myśli co innego...

Natomiast co do reszty Twojej wypowiedzi, w pełni się zgadzam i podpisuję się pod tym, co napisałaś rękami i nogami. Przede wszystkim uważam, że matka powinna podjąć leczenie, bo inaczej w dalszym ciągu będzie krzywdzić dzieci swoim nałogiem. Mało to się czyta w gazetach o tragediach, które wydarzyły się, bo rodzice byli pod wpływem alkoholu? W tych kwestiach jestem radykalna!
LaMandragora
No Polak pobil rekord ostatnio i PRZEZYL 13,74 promila alk. we krwi. Ale Polak potrafi.

Co do matki...
Pic tak, zeby nie miec swiadomosci, upic sie i to przy tak malych dzieciach... no cuz.
Tym bardziej, ze jak sama piszesz, ma juz ograniczone prawa, wlasnie ze wzgledu na picie. Czyli recydywa jednym slowem.
kama86
Powinni jej zabrac tymaczasowo prawa rodzicielskie poniewaz zadna matka majac tak male dziecko 10mc nie powinna sie upijac.Jesli juz wczesniej sie takie sytuacje zdarzaly i nic ja to nie nauczylo,ze ograniczona jej prawa do dzieci to juz ja nie nauczy.Widac kobieta ma duzy problem ktorego sama nie dostrzega. Dziwi mnie tylko to ze kurator ktory do niej chodzi nie widzi problemu.Niestety alkoholizm to choroba.Dzieci tymaczasowo do rodziny zastepczej a Ta Pania na odwyk.Drastyczne ale moze przejzy na oczy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.