Menu

Ogródek – czy macie rękę do kwiatów

Czy macie rękę do kwiatów? Macie swój ogródek, o który dbacie? Co przede wszystkim znajduje się w waszych ogródkach? Czy są to kwiatki, drzewa owocowe, czy też może z praktycznych względów wasze ogródki to tylko krótko przystrzyżona trawa? Czy jeśli nie macie ogródka sadzicie w doniczkach świeże zioła do codziennego użytku? Czy też zupełnie nie interesuje was ogrodnictwo i „dłubanie“ w ziemi?

Ania
 1297  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród ogród kwiaty

Odpowiedzi

Panterka
Mamy ogródek warzywny... Z owoców mamy truskawki, wiśnie i porzeczki.. Kwiatów nie mam, bo jakoś nie lubię ich pielęgnować, wolę dbać o warzywka:)
stokrotka30
a ja mam wszystko,tzn i piękne rabaty z kwiatami,z iglakami ,drzewa i krzewy owocowe,ziola , warzywa i systematycznie strzyrzony trawnik,dla mnie to najcudowniejsze spędzanie wolnego czasu,lub odstresowanie sie po całym dniu pracy-KOCHAM TO!!!
tymianek
Mamy działkę, na której mamy drzewa i krzewy owocowe, mamy wydzielona część na warzywa, trawnik i kwiaty.
Ja zajmuję się żywopłotami, kompostownikiem, po części drzewami ( mówię które gałęzie przyciąć :)), stroną "malarską" - odświeżanie domku, pergoli i in. , ale nie cierpię "dłubać" w ziemi - tym zajmuje się moja mama.
korek221
mam ogród a w nim drzewa owocowe ,kwiatowe,iglaczki kwiatyi warzywka :))
w domu też mam parapety zawalone badylkami - mój małżon się ze mnie śmieje ,że jakbym posadziła w doniczce miotłę to zakwitnie:))))))))))
ajrian
Warzywnika nie posiadam ale ozdobne krzewy i kwiaty- owszem.Lubię sadzić a jeszcze bardziej siać- jak pielęgnuję coś od nasionka i pięknie rośnie to mam wielką satysfakcję.
emiliab
Mój pierwszy wyuczony zawód to ogrodnik, ale to przez przypadek i nieporozumienie. Kompletnie mnie to nie interesuje i rękę do tego mam kiepską. Moje podwórko to trawnik i kilka drzewek ozdobnych. Jedynie zioła sama sobie wysiewam do doniczek. Kwiatki doniczkowe posiadam tylko symbolicznie jeden lub dwa na pomieszczenie.
mamaMaksa
Mam wielki ogród a w nim choinki,azalie ,rododendrony,jaśmin,magnolie,parę iglaków.Mam częśc wydzieloną na same drzewa owocowe.Przed domem mam same róże.Warzywnika nie posiadam bo nie lubię grzebac w ziemi.
karolcia514
mam mala dzialeczke a na niej skalniak o ktory dbam ja a tak po za tym reszte sadzi maz bo on ma reke do sadzenia mamy tuje kaline wiciokrzew ktory kwitnie na kolorowo i pachnie w naszym ogrodku jest przewaga kwitnacych krzewow :)
daryjka87poznan
Mamy bardzo duzy ogrod. Wszyscy go zawsze podziwiają ze jest gdzie sie wybiegac :P
Na ogodzie mamy kilka drzew owocowych i to wszystko , nie uprawiamy nic.
sheryl
Nie, nie mam ręki ani serca do kwiatków, ani w ogóle do gardeningu.
sque
Nie mam ogrodu i ogólnie nigdy nie miałam ręki do kwiatów, zawsze zapominałam je podlać i usychały, ale od jakiegoś czasu zaczęła mnie kręcić hodowla kwiatów, więc w tym roku mam pełen balkon kwiatów i w domu oprócz łazienki i toalety w każdym pomieszczeniu mam po kilka kwiatów i już nawet doszłam do tego, gdzie moje kwiaty najlepiej rosną, a gdzie nie. W kuchni mam również zasiane zioła w doniczkach. Strasznie to polubiłam, zwłaszcza, że widzę efekty moich starań.
lwica
Mam piękny ogród przy domu, z przodu róże, rododendrony, azalie, bukszpany, i mnóstwo iglaków, oraz pięknie przystrzyżona trawa.Z tyłu domu piękny , duży taras, wejście na niego jest z kuchni i salonu, otoczony pięknymi iglakami, a między nimi kwiaty, prawie cały rok wspaniały widok,Trochę dalej ładna trawka, iglaki i w końcu warzywniak, oddzielony żywopłotem od całości, a w nim wszystko co potrzebne do zrobienia jedzenia, mam również krzewy i drzewa owocowe.Uwielbiam prace w moim ogrodzie, daje mi to dużo satysfakcji , tym bardziej ,że prawie wszystkie rośliny sama ukorzeniam(iglaki, azalie)lub sieję z zebranych nasion.
lola86
ja uwielbiam przycinać żywopłot ,róże i nasze iglaki a także układać skalniaki i kamyki co róż to w innym miejscu. I co tydzień równo kosić trawę .Ale wyrywać chwasty podlewać co dziennie nienawidzę wszystkimi grządkami zajmuje się moja mama
sheryl
Podziwiam was dziewczyny :) Szczególnie na moją wyobraźnię podziałał opis @lwicy. :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.