Menu

Oilatum

Położna polecała mi Oilatum do kąpieli, wczoraj przeszłam koło apteki i zapytałam o ten specyfik. Cena troszkę mnie zdziwiła - wydaje mi się to dość drogie i nie wiem czy naprawdę aż tak konieczne. Znacie to? Czy jest warte swojej ceny?

johanna
 635  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem pielęgnacja kapiel oliatum

Odpowiedzi

agnieszka83
Oilatum, Balneum... są to tzw emoilenty, które nie powodują wysuszania skóry dziecka. Ja stosowałam przez pierwsze miesiące. Cena rzeczywiście niska nie jest, ale płyn jest dość wydajny. Poza tym nie trzeba stosować żadnych innych środków myjących ani nawilżających. Polecam!
AnnaZZ
U mnie było odwrotnie, już tłumaczę. Przed porodem kupiła dla dziecka kosmetyki z serii Johnson&Johnson bo byłam pewna że dobra firma, niezbyt tania więc będą ok. Gdy synek się urodził położna poleciła mi zwykłe polskie kosmetyki Bambino, bo stwierdziła że Johnson może uczulać i wysuszać skórę. Oczywiście wysłuchałam i dalej stosowałam Johnsona bo nie zauważyła żadnej wysypki. Jednak po pewnym czasie synowi zaczęła się łuszczyć skóra, więc szybko zmieniłam kosmetyki na Bambino i wszystko wróciło do normy. Sama więc się przekonałam że nie wszystko co drogie i uznane może być na pewno dobre. Nie mogę powiedzieć czy kosmetyki Oilatum są dobre czy złe, bo to wszystko zależy od skóry dziecka, mogą mu służyć lub nie.
agnieszka83
@AnnaZZ Zgadza się, że nie wzystko co drogie jest dobre. Ale akurat Jonson "słynie" z tego, że często uczula.
Pixelka
Ja używałam Balneum Herbal a teraz Balneum Intensiv. Według mnie są rewelacyjne. Taka buteleczka starcza na dłużej niż miesiąc (leje się 1/3 nakrętki). Jeśli Twoja córeczka ma skłonności do suchej skóry to na te chociaż pierwsze miesiące warto używać któregoś z tych specyfików.
mumczinx
Nie wiem w czym mama mnie kąpała ale pewnie w czasie stanu wojennego dużego wyboru produktów nie było. Ale myślę, że tak jak położna poleciła Bambino to wie co mówi ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.