Menu

Okłady przy gorączce...

Jakie okłady najlepiej stosować u dzieci? Na czoło, kark a może inne miejsca? Julka (3lata) właśnie dostała wysokiej temperatury a skończył mi się paracetamol i chciałabym najpierw spróbować zbić temp. metodami naturalnymi, a jak to nie pomoże to będziemy pędzić do apteki całodobowej.... Będę wdzięczna za odp.(prezent)

Panterka
 10097  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

sposoby na gorączkę okłady

Odpowiedzi

xkasiulax
duzo piciu:) chłodne okłady:na klatkę piersiową, brzuch, pod pachy i w pachwinach. Albo owiń nagie dziecko na 10 minut mokrym (nie zimnym!) prześcieradłem (bez dodatkowego przykrycia, by nie utrudniało parowania) lub przecieraj jego ciało mokrą myjką. Pomoże też 5-10-minutowa kąpiel w wodzie o 1-2 st. C chłodniejszej niż temperatura ciała dziecka.
xkasiulax
...moja mama jak byłam mała i miałam wysoką temperaturę robiła mi chłodne okłady z wody i octu
LaMandragora
Postepuje zgodnie z zaleceniami medycyny antropozoficznej. Wg tych zalecen sa 2 rodzaje goraczki: taka, przy ktorej cialo jest zimne a czolo tylko gorace i taka przy ktorej cale cialo jest rozpalone. Wg tego rowniez sposoby jej zbijania sie roznia. Przy drugim przypadku (cale cialo rozpalone) stosuje sie chlodne (nie zimne) oklady na lydki. Przy pierwszym rodzaju goraczki (tylko czolo gorace, reszta zimna) stosuje sie gorace oklady z roztworem arniki na miejsca pulsu (nadgarstki i kostki nog). Sama stosowalam te metode z arnika ostatnio, jak mloda goraczkowala. Cialo zimne, czolo gorace. Przy okazji... gdy cialo zimne jest to znak, ze temperatura bedzie jeszcze wzrastac. Cialo rozpalone - znak, ze osiagnela maksymalna wartosc i nie bedzie rosla.
To takie metody, ktore ja stosuje.
LaMandragora
Aha... te chlodne oklady... Do wody mozna dodac sok z cytryny badz ocet.
Mysiaa
Możesz też zrobić Julce chłodną kąpiel i tak ją chwilę przytrzymać w tej wodzie.Albo właśnie okłady na brzuszek , plecki czy też czółko.Zdrówka dla Julci(cukierek)(cukierek)
welka
Okłady na czoło,łydki i przedramiona
beatka7623
Ja stosuje na czoło, kark, łydki Jak młoda miała ponad 40 st to chłodną kąpiel a później wilgotną pieluszką ją całą nakryłam Pomogło i to natychmiastowo (kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki) Fakt nie obyło się bez środków przeciw gorączkowych ale jednak one potrzebuja czasu a temp 40,3 st to już nie przelewki
LaMandragora
Tu jest ciekawy artykul na temat, co robic przy goraczce... gdy np. nogi sa zimne i wiele innych rad...

Ciekawostka:

"Przykrycie chorego jedynie poszewką lub prześcieradłem przy wysokiej gorączce (gdy zimne stopy należy docieplić je ciepłą butelką)."
Tak, jak pisalam... przy zimnych nogach i rekach nie schladza sie ich...
Goraczka moze byc rozna...

Fajny artykul...
http://www.lorenc.krakow.pl/teksty/goraczka.html
LaMandragora
Lub to. Tez cytat z tej stronki...

" Zwłaszcza przy wysokiej gorączce należy unikać okładów na czoło ze względu na szok termiczny dla układu nerwowego i możliwość wystąpienia drgawek."
babooshka
o tym ostatnim co @LaMandragora napisała też słyszałam, a to istotne, taki szok termiczny to nawet dla dorosłego byłby nieprzyjemny...(grins)
(a pozostale info b. cenne(kciuki) )
krasna1
czoło i łydki

cholera a dopiero co pisałaś,że Julcia zdrowiuśka
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.