Menu

Okres

Witam wszystkie mamusie. Mam pytanie ile czasu musi minąć, po urodzeniu dziecka aby dostać okres. mój synuś urodził się 8 stycznia a ja jeszcze nie dostałam okresu, a niedługo mam wizytę u lekarz.

Zaneta03
 775  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie okres w czasie karmienia piers

Odpowiedzi

Zaneta03
a jeżeli karmie butelka i z piersi to tez ma jakieś znaczenie
kasia13_archiwum
To roznie. Zalezy od organizmu kobiety.


Sa takie kobiety, ktore karmiac piersia nie maja w ogole miesiaczku.
Sa takie, ktore maja w tym czasie nieregularne miesiaczki i takie, ktore od poczatku miesiaczkuja regularnie.

U mnie bylo tak:


Przy 1. corce: core karmilam rok wylacznie piersia. 3 m-ce po porodzie dostalam pierwsza miesiaczke. Potem nic. Az dopiero 4 tygodnie po tym, jak odstawilam ja od piersi, wiec to bylo 13 m-cy po porodzie. Od tej pory miesiaczki byly regularnie. Cykl co 28 dni.

Przy 2. corce: core karmilam 15 m-cy. 1. miesiaczke dostalam 4 tyg. po porodzie (7 m-cy karmilam wylacznie piersia), 2. miesiaczke dostalam 11 m-cy po porodzie. I potem dopiero tydzien po odstawieniu malej od piersi. Rowniez od razu regularnie... co 26 dni.
kasia13_archiwum
Jak widac po mnie... okres moze sie pojawic nawet pomimo tego, ze sie karmi wylacznie piersia.
olita7
z reguły jest tak ze dostaje sie okres pół roku po porodzie ale to każdy organizm reaguje inaczej... U mnie było tak ze po 5 miesiącach po porodzie dostałam pierwszy taki prawdziwy i trwał ok 5 dni.
sheryl
Nie ma reguły. U mnie pojawił się dwa tygodnie po odstawieniu od piersi, czyli 6 miesięcy po porodzie. Ale znam dziewczyny karmiące dłużej, którym okres pojawił się szybko (6-8 tydzień po porodzie) i był cały czas pomimo karmienia.
olak
mój mały ma prawie 5mc i karmie piersia okresu jeszcze nie dostalam-powoli zaczynam podawac mu rozne smakolyki wiec moze niedlugo dostane?:(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.