Menu

okropny lęk przed porodem

hey, staram się o tym tak bardzo nie myśleć, ale nie da się, na samą myśl umieram :( powinnam myśleć że przecież to naturalne i że to normalne że występują bóle i tak dalej. To mój pierwszy poród, jak sobie radziłyście z myślami o nadchodzącym pierwszym porodzie?


Jest tu ktoś kto spodziewa się niebawem porodu?

dzidzimam
 1246  44

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie lęk przed porodem

Odpowiedzi

alinagj1o2
Ja się bałam porodu tak pierwszego jak i trzeciego .Przede wszystkim nie oglądaj programów i nie czytaj jak przebiega poród ,bo każdy jest inny .Oglądając takie programy możesz nie potrzebnie się stresować . Staraj się zająć myśli czytając ciekawą książkę lub oglądając jakiś fajny program .
dzidzimam
chce mieć znieczulenie zewątrzoponowe, ale boje się że nie zadziała, bo słyszałam że nie we wszystkich przypadkach działa i boje się że bedzie już za późno na jego podanie.
dzidzimam
dziękuję alinagj1o2
dzidzimam
Własnie nie oglądam takich rzeczy wogóle, nie chce tego oglądać, omijam łukiem :)
oli28
Tak tylko za znieczulenie zewnątrzoponowe będziesz musiała zapłacić
Anemona
Przed pierwszym sie nie bałam bo nie wiedziałam co mnie czaka,aż przed samym porodem jakaś dziewczyna krzyczała z porodówki, wiec nie powiem z truchlałam z lekka. Do drugiego podeszłam po" chłopsku" trzeba to prze żyć i tyle. W obu przypadkach dałam rady i myślałam że będzie gorzej.

Jeżeli w twoim przypadku ból Cie bardzo przeraża , może warta pomyśleć zastosowane znieczulenie. Ewentualnie inne środki powiedzmy relaksujące. Piłam herbatę z liści malin, która miała "przyśpieszyć poród" a miedzy innymi pomogła oczyścić organizm i mięśnie były bardziej sprężyste czy jakoś tak, na pewno akcja porodowa przebiegła szybciej.

Głowa do góry, zmień myślenie. Im bliżej porodu tym szybciej będziesz tulić swoje maleństwo (grins)
dzidzimam
w szpitalu, którym rodzę wiem będę musiała zapłacić, ale Oli28 nie we wszystkich szpitalach trzeba płacić bo się dowiadywałam na ten temat.
dzidzimam
dziękuję Anemona za tyle informacji
oli28
Nie wiem dokładnie,ale z opowieści koleżanek wiem,że jak chciały znieczulenie to musiały zapłacić,chyba,że były wskazania do takiego znieczulenia(mam na myśli zewnątrzoponowe)W tym szpitalu w którym ja rodziłam,też było płatne.Spokojnie ból jest do przeżycia dasz rade
oli28
Zapytaj w szpitalu w którym będziesz rodziła czy jest możliwość skorzystania z wanny przy silnych skurczach to pomaga,odprężą
Anemona
proszę(kwiatek)
alinagj1o2
Ja miałam to znieczulenie za darmo przy 3 porodzie .To znieczulenie działa . mam porównanie z poprzednimi porodami .Czuć ból czułam bo nie można dostać takiej dawki byś nic nie czuła bo musisz czuć skurcze by przeć .Tylko tak jak piszesz trzeba w odpowiednim momencie dostać to znieczulenie .
dzidzimam
A dlaczego przy pierwszym i drugim porodzie go nie miałaś, było już za późno?alinagj1o2?
oli28
Takie znieczulenie niesie ze sobą ryzyko.My kobiety jesteśmy tak stworzone,żeby wytrzymać ten ból,więc nie myśl tyle o tym.Poza tym jak weźmiesz dziecko w ramiona to zapomnisz o ból,będziesz wiedziała,że warto było troszkę pocierpieć
alinagj1o2
Przy pierwszym nawet nie pomyślałam by go brać bo uważałam że jak tyle kobiet rodzi to dam rade i ja .Przy drugim znieczulenie było tylko płatne i nie mogłam sobie na nie pozwolić .
Jak przy trzecim w szpitalu gdzie rodziłam dowiedziałam się że szpital ma podpisaną umowę i znieczulenie jest bezpłatne zgłosiłam chęć otrzymania go .
oli28
Pierwszy bez,drugi bez to po co przy 3 skoro dwa wcześniejsze dałaś radę bez znieczulenia
goskapolak
Jesteś człowiekiem,masz prawo tak być traktowana.Stwierdzenia typu:"my,kobiety jesteśmy tak stwiorzone by wytrzymać ten ból" są średnioweczne.My kobiety jesteśmy tak różne i tak różny mamy próg bólu,że Twój lekarz ma obowiązek wziąć to pod uwagę.
Musisz o tym wszystkim powiedzieć swojemu lekarzowi i nie dać się zbyć pierdołami w stylu: tyle kobiet to przeżyło.
oli28
@goskapolak to lepiej nafaszerować się znieczuleniem tylko dlatego,że boimy się bólu,tylko dlatego,żeby nic nie czuć,a o powikłaniach nie myślmy
alinagj1o2
oli28 bo wiem co przechodziłam i dobrze że ktoś pomyślał ze nie każdego stać by wykupić znieczulenie . Popieram goskapolak ,era średniowiecza minęła . nie chcesz nie bierz ,ale wybór powinien być .
Idąc do dentysty też bierze się znieczulenie ,a dawniej też rwano bez i wytrzymywano .Czasy się zmieniają .
oli28
Przecież ja nie mówię,że kobieta nie powinna mieć wyboru.No nie porównuj dentysty do porodu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.