Menu

oliwka

mam pytanko do kiedy sie oliwkuje male dziecko??? inni mi mowia ze juz powinnam przestac inni ze jeszcze troszke i tak wkolko sie slucha

Anita21
 977  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

ulenka091987
zależy czy masz taką potrzebę, żeby oliwkować, ja oliwki używałam o 6 miesiąca, a później zmieniłam mydło dla dziecka na płyn do kąpieli johnsona i oliwka już nie była potrzebna, lecz jak się przeprowadziłam kilka miesięcy temu to musiałam znowu zacząć używać, gdyż woda tutaj strasznie mu skórę wysuszała, przez jakiś czas używałam nawet mleczka nawilżającego, bo oliwka nie sprawdzała się, więc moim zdaniem nie ma jakiegoś określonego wieku do kiedy stosować, moim zdaniem zależy to od potrzeb dziecka
kasia13_archiwum
Nigdy nie oliwkowalam. Dodawalam oliwke do kapieli i w ten sposob skora byla zawsze odpowiednio natluszczona, bez potrzeby pozniejszego oliwienia skory po kapieli.

Fajna sprawa byla kapiel w oliwie z dodatkiem mleka.
kasia13_archiwum
Wilgotna skora przyjmuje jednak oliwke duzo lepiej niz sucha. Oliwienie na sucha skore rowniez nie wiele dawalo w przypadku moich corek.

A np. starsza do tej pory kapie sie w wodzie z dodatkiem takich plynow jak Linola czy Oilatum. Ale ona ma bardzo sucha sklonna do podraznien skore.

Wiec kwestia "do kiedy" zalezna jest indywidualnych potrzeb skory dziecka.

Dziecko z normalna skora szybko nie potrzebuje zadnego oliwienia.
alinagj1o2
Nigdy nie używałam oliwki,czasami dolewam Oliatum.
mammma
ja w ogóle nie używałam oliwki. dermatolog dziecięcy nam zabronił. używałam lotionu nawilżającego z kwasem mlekowym i mocznikiem.
wszystko zależy od skóry dziecka, a nie od jego wieku.
sama używam oliwkę johnsons baby w żelu i dobrze się wchłania.
mimii
wbrew pozorom oliwka jeszcze bardziej wysusza skore.lepiej jest uzywac balsamow.
irekzboralski
nie oliwkowałam wcale synka...oliwka zamyka pory skórze
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.